Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Evil Within 2 - misja poboczna: Na widoku

Na ratunek funkcjonariuszowi Mobiusa.

To zadanie, jak inne aktywności poboczne w tej dzielnicy, najlepiej wykonać przed zakończeniem misji związanej z głównym wątkiem - dziełami sztuki szalonego fotografa.

Na tę misję poboczną trafimy, kiedy przejdziemy niedaleko parkingu przy jednym z budynków i usłyszymy wołanie o pomoc. To funkcjonariusz Mobiusa starający się obronić przed atakującymi go potworami.

Lokalizację funkcjonariusza, który wdrapie się na autobus, gdy wejdziesz na parking, oznaczamy na mapie (1), wskazując też najlepszą pozycję podejścia do celu (strzałka).


Walka na parkingu

Podejdź do oznaczonego obszaru od wschodu, a usłyszysz wołanie. Zatrzymaj się przy zablokowanym ogniem przejściu. Stań blisko płomieni, a zwrócisz w ten sposób na siebie uwagę potworów. Postarają się do ciebie podejść, ale będą „odbijać się” od ognia - to świetny sposób na załatwienie ich bez marnowania amunicji i zdrowia.

Podejdź też w lewo, wzdłuż ogrodzenia - możesz przy okazji zebrać amunicję z ciała żołnierza. Gdy będziesz na rogu, grupa mutantów z ulicy zgodnie ze skryptem powinna ruszyć na parking, by pomóc kolegom w atakowaniu funkcjonariusza Mobiusa. Nie przejmuj się tym na razie i powoli wracaj do płomieni.

Przed płomieniami stań przy samym ogrodzeniu - tak zwrócisz uwagę kolejnych potworów. Spróbuj zwabi je do ognia. Potem po prostu poczekaj minutę czy dwie, a płomienie załatwią za ciebie 3-4 stwory. Możesz użyć butelki, jeżeli nie uda ci się przyciągnąć wzroku zombiaków.

Teraz sam udaj się na parking - przejdź do bramy z drugiej strony, przez którą przeskakiwały potwory z ulicy. Zacznie się krótka scenka, po której będziesz musiał pokonać jednego lub dwa mutanty obok ciężarówki, na której stoi funkcjonariusz.

Ropa to twój przyjaciel

Potem nastąpi kolejny atak mutantów. Na szczęście można sobie z nimi łatwo poradzić dzięki plamie ropy przy przewróconym na bok białym aucie znajdującym się przed ciężarówką. Kiedy sześciu przeciwników zacznie się zbliżać, podpal plamę. Zacznij uciekać w ostatniej chwili, by wszyscy zdążyli się zbliżyć do samochodu.

Auto wybuchnie po 10 sekundach od momentu, gdy podpalisz ropę. Czekając do ostatniej chwili z wycofaniem się ryzykujesz trochę zdrowia, ale przynajmniej masz pewność, że wybuch załatwi większość - jeżeli nie wszystkich - wrogów.Po walce pamiętaj o dokładnym przeszukaniu parkingu i zebraniu żelu z wszystkich mutantów. Porozmawiasz z ocalonym funkcjonariuszem, który odblokuje dla ciebie drugą kryjówkę w tej lokacji. Udaj się do niej za nim i jeszcze raz porozmawiajcie.

Wybierz wszystkie dostępne opcje dialogowe, by rozpocząć kolejne zadanie - następna misja zaoferuje już naprawdę świetną nagrodę, ponieważ funkcjonariusz otworzy dla ciebie wszystkie pomarańczowe skrzynie z zasobami i bronią w tej lokacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Evil Within 2

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze