Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Evil Within 2 - ekwipunek, crafting i ulepszanie broni

Arsenał i przedmioty.

Na początku trzeciego rozdziału gry natkniesz się na pierwszy warsztat. To tak naprawdę stół, przy którym możesz stworzyć lub ulepszać elementy ekwipunku. Stacje warsztatowe znajdziesz zawsze w kryjówkach, a czasem w różnych innych miejscach - na przykład w szopie z narzędziami.

Przedmioty można też tworzyć wybierając niebieską ikonę skrzyni z narzędziami z menu przedmiotów - ale wtedy zużywamy więcej zasobów niż korzystając z warsztatu.

Żeby zacząć konstruować - lub ulepszać - przedmioty, po prostu podejdź do warsztatu i wciśnij wyświetlony przycisk. Na ekranie zobaczysz do wyboru opcje „Tworzenie” i „Ulepszenie broni”. Zacznijmy od tego pierwszego systemu.

  • Wybierając opcję tworzenia przedmiotów, zobaczysz ekran z możliwymi do skonstruowania elementami. Widzisz tutaj ile sztuk konkretnego przedmiotu już posiadasz (1), a także ile sztuk konkretnego zasobu jest potrzebne do stworzenia jednej sztuki (2).
  • Na czerwono (3) oznaczone są przedmioty, których nie możesz stworzyć. Powodem może być brak wymaganych zasobów (jak w przypadku snajperki na obrazku) lub osiągnięty limit posiadanych przedmiotów danego typu (jak w przypadku strzykawek na obrazku).
  • U dołu ekranu (4) widzisz listę wszystkich posiadanych zasobów. By stworzyć dowolny przedmiot, wystarczy go wybrać i przytrzymać odpowiedni przycisk. Później możemy wybrać, ile sztuk przedmiotu naraz chcemy skonstruować.

Ulepszanie broni również przebiega w prosty sposób. Widzimy ekran, na którym przełączamy się między posiadanymi rodzajami broni i możemy wybierać dowolne ulepszenia z kategorii związanych z pojemnością magazynka, szybkostrzelnością, siłą rażenia i tak dalej.

Ulepszanie jest oczywiście związane z kosztami - każde ulepszenie wiąże się z poświęceniem części broni, które regularnie znajdujemy podczas przygody. Gdy pierwszy raz otworzymy warsztat, nie będzie nas stać na żadne istotne ulepszenie pistoletu.

Warto wstrzymać się z poważnym ulepszaniem jakiejś broni do momentu, gdy powiększymy arsenał i zapoznamy się z różnymi rodzajami broni. Wtedy będziemy już z pewnością wiedzieć, która zabawka jest naszą ulubioną.


Wybór wyposażenia

Posiadając już różne przedmioty możemy je wedle uznania wyposażyć i wybierać dzięki dosyć tradycyjnemu systemowi „koła broni”. Wciskając L1 na kontrolerze włączamy koło i możemy wybrać przedmiot, który chcemy.

Na pomarańczowo (1) podświetlona jest broń, która aktualnie jest wyposażona. Na niebiesko zaznaczony jest zestaw do tworzenia przedmiotów poza warsztatem (2), ale przypominamy, że taki crafting jest bardziej kosztowny.Po prawej stronie (3) możemy śledzić stan posiadanych zasobów - dwóch rodzajów żelu do rozwoju postaci, a także części broni.

Z lewej widzimy opcję szybkiego dostępu (4) do przedmiotów - przypisujemy tutaj cztery wybrane przedmioty, których możemy dobyć błyskawicznie, wciskając tylko jeden przycisk (na przykład kierunek krzyżaka na padzie).

Zalecamy, by w tym miejscu wyposażyć dwa różne rodzaje broni, z których korzystamy najczęściej, butelkę oraz strzykawkę.

Komentarze