Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Evil Within 2 - jak zdobyć kuszę

Porażająco przydatna broń.

Wielofunkcyjna kusza w The Evil Within 2 to bardzo przydatny przedmiot - od pewnego momentu niezbędny, ale możliwy do zdobycia już od samego początku rozdziału trzeciego. Najlepsze jest to, że zyskanie tej broni jest bardzo proste. Wystarczy trochę ostrożności.

Z kuszy strzelać możemy różnymi rodzajami bełtów. Na początku zdobywamy tylko elektryczne i harpunowe, ale wraz z odwiedzaniem kolejnych miejsc i odkrywaniem nowych sekretów otrzymamy też między innymi bełty wybuchowe czy dymne. Wszystkie możemy później także konstruować w warsztacie.

Również w warsztacie, tak jak każdy inny rodzaj broni, ulepszymy naszą kuszę, a także wybrany rodzaj bełtów i ich skuteczność.

Kuszę (oznaczoną cyfrą 2 na mapie) znajdziemy niedaleko pierwszej kryjówki w rozdziale trzecim (1). Po opuszczeniu bezpiecznego schronienia trzeba tylko iść ulicą w lewo. Jeżeli jesteś w innym miejscu, i tak podejdź do kryjówki - od tej strony to najlepsze podejście do celu.

Trzymając się chodnika po lewej stronie ulicy skradaj się w stronę kuszy. Po drodze możesz przeszukać beczkę (w takich pojemnikach czasem można znaleźć coś przydatnego). Potem chowaj się za ławką i poczekaj, aż pierwszy patrolujący zombie (trzymający koktajl Mołotowa) odwróci się. Wtedy idź dalej i schowaj się za niebieskim autem i kolejnymi osłonami.

Gdy będziesz za autem, zombie obok powinny na chwilę odejść w stronę budynku po drugiej stronie ulicy. To da ci szansę na przejście dalej w kierunku kuszy. Pamiętaj, by cały czas zerkać na wrogów. W razie potrzeby użyj butelki, by odwrócić uwagę jakiegoś potwora, który patrzy w twoją stronę.

Przejdź za wojskowy wóz i białe skrzynie - jesteś na miejscu. Przed tobą trup zabitego żołnierza przebitego bełtem-harpunem. Zabierz go, a przede wszystkim sięgnij po leżącą na skrzyni kuszę. Sebastian przyjrzy się urządzeniu z nieskrywaną satysfakcją.

Na ekranie wyświetlą się instrukcje dotyczące korzystania z kuszy i różnych bełtów. Później zobaczysz krótki przerywnik, pokazujący psujący się hydrant - stworzy on dużą kałużę zaraz za barierkami po lewej stronie wozu. Zwabi też uwagę wielu mutantów.

Rozdepcz porażonych zombie

Wyposaż kuszę z elektrycznym bełtem. Poczekaj moment, aż chociaż trzy stwory wejdą w kałużę - wychyl się zza osłony i strzel w wodę. W ten sposób porazisz wrogów, którzy się przewrócą i będziesz mógł po prostu ich rozdeptać. Przez chwilę wszyscy wbiegający w kałużę wrogowie też zostaną porażeni.

Efekt może jednak minąć, zanim wszyscy zostaną poczęstowani prądem, dlatego w razie czego bądź przygotowany do skorzystania z pistoletu lub toporka, jeżeli masz akurat na wyposażeniu ten drugi przedmiot.To wszystko - po pokonaniu wrogów ruszaj do kolejnego celu, wedle uznania. Radzimy, by po zdobyciu kuszy rozpocząć misję poboczną, ponieważ punkt rezonansowy z nią związany jest bardzo blisko, po drugiej stronie ulicy. Musisz tam tylko wykończyć jeszcze jednego potwora.

Komentarze