Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghostwire Tokyo - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, misje główne i poboczne, znajdźki i sekrety.

Witamy! Przed tobą poradnik do Ghostwire Tokyo - nowy tytuł japońskiego studia Tango Gameworks zabiera nas w ekscytującą podróż do opanowanego przez demony Tokio. Teraz także dostępny w abonamencie Game Pass.

Produkcja oferuje czasem niepokojącą atmosferę, lecz możemy już na wstępie uspokoić, że nie jest to typowy horror. Przyjemność z rozgrywki mogą więc czerpać nawet ci, którzy nie przepadają za strasznymi doświadczeniami w grach wideo.

W niniejszym przewodniku znajdziecie opis przejścia misji głównych, spis wszystkich zadań pobocznych, a także wyjaśnienie najważniejszych zagadnień związanych z rozgrywką. Nie zabraknie też znajdziek i sekretów z Ghostwire Tokyo.


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Rozgrywka i mechanika

Władanie mocami żywiołów i walka z demonami to nie takie proste zajęcia. Tutaj tłumaczymy wszystkie najważniejsze mechaniki związane z rozgrywką, a także z rozwojem postaci.

Podstawy

Moce, walka i skradanie

Obiekty i miejsca na mapie

Rozwój postaci

Pozostałe zagadnienia


Misje główne

Ukończenie wątku głównego zajmuje około dziesięciu godzin. Poniżej prezentujemy spis zadań fabularnych, związanych z poszukiwaniami siostry bohatera i polowaniem na tajemniczego demona.

Rozdział 1

Rozdział 2

Rozdział 3

Rozdział 4

Rozdział 5

Rozdział 6


Zadania poboczne

Oczyszczając kolejne bramy torii w Tokio zyskujemy dostęp do nowych misji pobocznych, których w sumie w grze jest ponad trzydzieści. Tutaj opisujemy je wszystkie.


Poradnik do Ghostwire Tokyo - interfejs, wskazówki i darmowy dodatek

Interfejs i ikony na ekranie - zapoznaj się z oznaczeniami, które widać podczas rozgrywki. Uwaga: szybko zyskasz moc spektralnej wizji (kwadrat na padzie lub Z na klawiaturze), która pozwoli podświetlać wiele elementów otoczenia.

  1. Aktywne misje (na żółto: misja główna).
  2. Minimapa.
  3. Wskaźnik uwagi wroga (żółty oznacza, że wróg zaraz cię zobaczy).
  4. Znacznik, który możemy ustawiać na mapie.
  5. Wskaźnik synergii. Gdy się zapełni, możemy użyć mocy specjalnej.
  6. „Amunicja” mocy.
  7. Pasek zdrowia, a pod nim ikona żywności, którą posiadamy.

Wskazówki na start:

- Pamiętaj o skradaniu. Czasem łatwo zapomnieć, że można poruszać się po cichu, a pozwala to błyskawicznie wyeliminować część demonów, także w późniejszych fazach gry. Atak z ukrycia na silniejsze demony zabiera im z kolei sporo punktów życia.

- Nie zapominaj też o blokowaniu. Blok działa nie tylko na ataki wręcz, ale zatrzymuje też pociski. Jeśli wciśniesz przycisk bloku w idealnym momencie, w ogóle nie otrzymasz obrażeń.

- Nie przejmuj się, że przegapisz znajdźki. Większość z nich, na przykład posążki, są oznaczane na mapie, nawet gdy przejdziesz obok. Możesz pozbierać je później, w wolnej chwili.

- Szybko ulepsz moc ognia, by używać naładowanego strzału. Użycie go w środku grupy wrogów zada im spore obrażenia i pozwoli ci szybko wykończyć nawet 2-3 jednocześnie.

- Zawsze gdy jesteś przy bramie torii, oczyść ją, nawet jeśli nie jest związana z celem misji. Odblokujesz w ten sposób naturalnie coraz większy obszar gry, co ułatwi później eksplorację. Tym bardziej, że bramy to też punkty szybkiej podróży.

- Poświęć trochę czasu na misje poboczne. Skupiając się wyłącznie na głównym wątku możesz mieć trochę zbyt słabo rozwinięte umiejętności pod koniec przygody.

- Wizja spektralna jest bardzo przydatna, pamiętaj o niej także podczas walki czy skradania się. Podświetlisz dzięki niej sylwetki przeciwników.

- Kupno papierowych ludzików katashiro to jedna z najlepszych inwestycji, jakich możesz się podjąć. Dzięki ich większej liczbie nie będziesz musiał tak często odwiedzać automaty telefoniczne.

- Przeciwnicy nie widzą światła twojej latarki, więc nie musisz jej wyłączać, kiedy się skradasz.

- Będąc u nekomaty, poproś o oznaczenie na mapie lokalizacji wszystkich przedmiotów, których dany kot poszukuje. Możesz na nich sporo zarobić.

- Ulepszenie zasięgu wizji spektralnej z pewnością sprawi, że eksploracja świata będzie przyjemniejsza.

- Eter możesz pozyskiwać nie tylko z otoczenia, ale też po zablokowaniu ataku lub wykonaniu ciosu wręcz - przejrzyj drzewko umiejętności, żeby znaleźć te ulepszenia.


Darmowy dodatek - Pajęcza nić

Wraz z premierą Ghostwire Tokyo na Xboxach i w Game Passie, tytuł otrzymał darmową aktualizację dla wszystkich posiadaczy gry, w tym także na PS5. Starzy, jak i nowi gracze, mogą spodziewać się wielu atrakcji.

DLC Pajęcza Nić dodaje do gry nowe lokacje do odwiedzenia, w tym nawiedzoną szkołę. To jednak nie wszystko. Wprowadzony został nowy tryb rogue-lite oraz wiele innych dodatków wzbogacających podstawową kampanię. Wszystkie obszary kryją w sobie nowe zadanie oraz tajemnice do odkrycia. Co więcej, przerywniki fabularne podczas przechodzenia głównego wątku zostały rozszerzone, dając graczom jeszcze więcej informacji o głównym wątku fabularnym.

Jakby tego było mało, w dodatku zmierzymy się z nowymi wrogami, jak „niewidzialnym milczącym spojrzeniem” oraz „nieuchwytnym duetem”. Aby z nimi skutecznie walczyć, główny bohater gry - Akito - otrzyma dodatkowe zdolności, które pomogą mu w starciach.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

GhostWire: Tokyo

PS4, PS5, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze