Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghostwire Tokyo - walka: atak i obrona

Kwestia mocy, rdzeni i blokowania.

Walka z Ghostwire Tokyo nie jest może najbardziej skomplikowana, ale warto znać wszystkie jej elementy, by z łatwością eliminować kolejnych Przybyszów, którzy staną Akito na drodze.


Na tej stronie:


Atakowanie mocami

Umiejętności Eterycznego Tkania to główna metodą atakowania przeciwników. System walki przypomina nieco strzelanki, choć pociski wystrzeliwują ci prosto z palców.

Aby zaatakować:

  • Naciśnij R2 lub przytrzymaj, a potem puść R2 na PS5

Pojedyncze naciskanie przycisku wystrzela podstawowe pociski, a przytrzymanie powoduje, że atak zostaje naładowany i jest silniejszy.

Każdy żywioł ma inny podstawowy i naładowany atak, co sprawia, że warto przełączać się między różnym Eterycznym Tkaniem w zależności od sytuacji. Więcej przeczytasz na naszej stronie o wszystkich mocach.

Pamiętaj, że kiedy celujesz za pomocą L2, w domyślnym trybie celownik „przykleja się” do wrogów, znacznie ułatwiając trafianie.

Możesz też atakować wręcz, naciskając prawy analog. Jest to jednak całkowita ostateczność, bo zadaje znikome obrażenia. Warto ulepszyć atak wręcz na drzewku umiejętności, by generował Eter, a więc amunicję.


Blok i perfekcyjny blok

Aby wykonać blok:

  • Przytrzymaj L1 na PS5

Zwykły blok nigdy nie powstrzymuje wszystkich obrażeń. Zawsze zostaniesz zraniony, więc warto mieć przy sobie jedzenie lub napoje do leczenia.

W grze istnieje jeszcze perfekcyjny blok. Zablokuj tuż przed dosięgnięciem cię przez atak przeciwnika, by odbić go w jego stronę, a także uniknąć wszystkich obrażeń. Warto ulepszyć perfekcyjny blok na drzewku umiejętności, by generował Eter.


Chwytanie rdzeni

W Ghostwire są dwa sposoby na pozbycie się przeciwników: albo zredukowanie ich „życia” do zera poprzez ciągłe ataki, albo odsłonięcie rdzenia i jego chwycenie. Drugi sposób jest zdecydowanie bardziej skuteczny.

Ostrzeliwując przeciwnika, w końcu odsłonisz jego rdzeń (1), który znajduje się na środku tułowia. Gdy na ekranie zobaczysz informację o możliwości chwycenia rdzenia (2), zrób to.

Jeżeli niszczenie rdzenia się uda, Przybysz zostanie natychmiast wyeliminowany.

Kilka kluczowych informacji odnośnie rdzeni:

  • Niszczenie rdzenia odnawia nieco PZ, a więc życia
  • Niszczenie rdzenia trwa kilka sekund, podczas których jesteś niemal bezbronny. Jeśli zbliżają się przeciwnicy, możesz puścić przycisk i przerwać rozbijanie rdzenia
  • Przeciwnik z odsłoniętym rdzeniem zregeneruje go po chwili, jeśli go nie złapiesz
  • Można łapać kilka rdzeni przeciwników na raz
  • Niszczenie rdzenia można znacząco przyspieszyć, wydając punkty umiejętności na ulepszenia

Łuk

Łuk to świetna broń, zadająca bardzo duże obrażenia. Najlepiej sprawdza się ze skradankowym stylem walki, bo dość trudno nią szybko i celnie trafiać.

Sterowanie łukiem jest podobne jak w przypadku mocy. Najpierw naciągamy cięciwę, a potem puszczamy, by strzelić. Gdy strzała świeci (3), oznacza to, że jest maksymalnie naładowana i zada duże obrażenia.


Talizmany

Talizmany działają w Gostwire trochę jak granaty w innych grach. To dodatkowe wyposażenie, które zdecydowanie pomoże ci w walce i skradaniu.

Do walki najlepiej przyda się talizman ogłuszenia (4), który poraża Przybyszów i sprawia, że przez pewien czas są niezdatni do ataku. W połączeniu z potężnym ognistym atakiem obszarowym taki talizman sprawdzi się świetnie.

Więcej o tych magicznych karteczkach przeczytasz na naszej stronie o używaniu, rodzajach i uzupełnianiu talizmanów.

Spis treści: Ghostwire Tokyo - Poradnik, Solucja

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze