Skip to main content

Ghostwire Tokyo z datą premiery w Game Pass. Twórcy szykują nową zawartość

Na PC oraz konsolach Xbox Series X/S.

Bethesda oraz Tango Gameworks ogłosiły, że już 12 kwietnia Ghostwire Tokyo zadebiutuje na konsolach Xbox Series X/S. Jednocześnie tego samego dnia gra trafi do biblioteki usługi Game Pass na konsolach i PC. To jednak nie wszystko, bo doczekamy się jednocześnie nowej, dużej aktualizacji.

Jak możemy się dowiedzieć z opublikowanego komunikatu prasowego, aktualizacja Pajęcza Nić doda do gry nowe lokacje do odwiedzenia, w tym nawiedzoną szkołę podstawową. Wszystkie obszary kryją w sobie nowe misje oraz tajemnice do odkrycia. Dodatkowo przerywniki fabularne podczas przechodzenia głównego wątku zostały rozszerzone, dając graczom jeszcze więcej szczegółów o historii.

Pajęcza Nić wprowadza też gry nowych Przybyszów, w tym „niewidzialne milczące spojrzenie” oraz „nieuchwytny duet”. Aby z nimi walczyć, główny bohater Akito otrzyma dodatkowe umiejętności, pomagające mu w starciach. Dostaniemy też nowy tryb gry, oddzielony od głównej kampanii. Zostaniemy w nim rzuceni na 30 (z puli 130) wybranych poziomów, a naszym celem jest dotrzeć do końca trybu, wykonują po drodze misje i ulepszając postać.

Aktualizacja będzie darmowa i dostępna dla wszystkich posiadaczy gry na PC (Steam), PC (Game Pass), Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Przypomnijmy, że Ghostwire Tokyo zadebiutowało na początku zeszłego roku na PC oraz konsolach PS5. W grze wcielamy się w chłopaka o imieniu Akito, który podczas chwili nieprzytomności po wypadku drogowym zostaje opętany przez pewnego ducha.

Niedługo później cała dzielnica Shibuya zostaje zaatakowana przez demony z japońskiego folkloru, najwidoczniej kontrolowane przez tajemniczego mężczyznę w masce. Akito dzięki magicznym mocom musi pokonać zagrożenie. Tytuł zyskał przychylne oceny od graczy i krytyków. Wersja na PC może się pochwalić w serwisie Metacricitc średnią recenzji na poziomie 77 punktów na 100.

Zobacz także