Skip to main content

Ghostwire Tokyo - duchy, Katashiro i automaty telefoniczne

Do czego służą budki telefoniczne.

Na mapie Ghostwire Tokyo znajdziesz mnóstwo zawieszonych w powietrzu duchów mieszkańców miasta. Twoim zadaniem jest absorbowanie ich za pomocą Katashiro, a następnie odsyłanie do przyjaciela KK za pomocą budek i automatów telefonicznych.


Na tej stronie:


Absorbowanie duchów

Duchy (1) to unoszące się w powietrzu zjawy, mające ludzkie kształty. Widzisz je doskonale, używając skanowania, nawet przez ściany. Zazwyczaj możesz je też usłyszeć, bo mówią coś po cichu.

Duchy znajdziesz:

  • „Luzem” w mieście
  • Po zniszczeniu czarnego drzewa
  • Podczas zadań pobocznych

Duchy absorbujemy do papierowych lalek zwanych Katashiro. Aby tego dokonać, podejdź do duchów i skorzystaj z komendy Zaabsorbuj duchy (2).

Jednocześnie możesz przenosić tyle grup duchów, ile masz na wyposażeniu Katashiro. Liczbę wypełnionych i pozostałych Katashiro (3) widzisz, wskazując duchy.

Na powyższym przykładzie możemy dokonać jeszcze 2 absorbcji, zanim wypełnimy wszystkie Katashiro.


Odsyłanie duchów w budce i automacie telefonicznym

Z wypełnionymi Katashiro udajesz się do automatu telefonicznego (4), oznaczonego na mapie ikoną telefonu. Wystarczy wejść z nim w interakcję, aby odesłać zgromadzone duchy do Eda. To przyjaciel KK, który pomaga im wrócić do ludzkiej formy.

Katashiro nie są jednorazowe - po odesłaniu ich do Eda, ponownie można ich użyć.

Za odsyłanie duchów otrzymujesz pieniądze oraz punkty doświadczenia. Im więcej duchów i wypełnionych Katashiro, tym większa nagroda.

  • Nie musisz udawać się do automatu dopiero, gdy wypełnisz wszystkie Katashiro
  • Liczbę Katashiro na wyposażeniu można zwiększyć, co pozwala przenosić więcej duchów, zanim będziesz musiał odwiedzić automat - poniżej szczegóły
  • Liczbę i procent przeniesionych przez ciebie duchów (5) widzisz na ekranie mapy

Jak mieć więcej Katashiro

Dodatkowe Katashiro otrzymujesz za oczyszczanie świątyń. Możesz je też kupić w sklepach spożywczych - jedno Katashiro kosztuje 3000 Meiki.

Jeżeli fundusze ci na to pozwalają, warto kupić co najmniej kilka dodatkowych laleczek. Dzięki temu nie będziesz musiał tak często odwiedzać automatów telefonicznych.

Następnie: Ghostwire Tokyo - szybka podróż

Spis treści: Ghostwire Tokyo - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghostwire Tokyo - leczenie i jedzenie

Zobacz także