Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghostwire Tokyo - Życie pod ziemią

Schodzimy do stacji metra.

Kiedy wejdziesz za podejrzanym do stacji metra w Ghostwire Tokyo, zacznie się nowa misja. Zgłębisz w niej tunele, a pod koniec stanie się coś nietypowego - bohater na pewien czas... straci większość swoich mocy.

Nie ma się jednak czego bać, tutaj pomożemy wybrnąć z kłopotów, które mogą pojawić się w drugiej części misji.


Na tej stronie:


Podążaj za śladami

Na początku użyj spektralnej wizji, by zobaczyć duchowy ślad (1) poszukiwanego. Musisz po prostu za nim podążać. Przejdziesz schodami na niższy poziom, na dole skręcisz w lewo i pójdziesz korytarzem, potem znowu schodami niżej.

Trop się urwie, ale droga jest liniowa, więc po prostu podążaj korytarzami, a w końcu trafisz na ślad. Pokonaj demony, zachodząc je po cichu od tyłu i przejdź przez drzwi.

Pokonaj jeszcze jednego wroga, a potem idź schodami na niższy poziom. Podążaj w kierunku wskazywanym przez ikonę misji. Pamiętaj, że dzięki spektralnej wizji podświetlasz sylwetki przeciwników (2). Pokonaj ich i idź prosto do końca, po czym zejdź kolejnymi schodami.

Zejdziesz do pomieszczenia, gdzie trzy demony stoją odwrócone plecami, więc łatwo się ich pozbyć. Dalej trafisz w końcu na tory. Idź ciemnym tunelem, przejdź przez metalowe drzwi. Idź prosto, aż dotrzesz do nieczynnego peronu, z którego przejdź do korytarza (3).

Tam przejdź drzwiami dalej, do obszarów technicznych. Nie będzie tu już żadnych wrogów, po prostu idź jedyną dostępną trasą. Trafisz do większego pomieszczenia i zobaczysz duchy z parasolkami, jednak to tylko wizja.

Zejdź na sam dół, a przejdziesz do wielkiej komnaty, gdzie musisz dotrzeć na sam koniec, do wielkiej bramy Torii (4). Zacznie się scenka, gdy wejdziesz po schodach pod bramę.


Walka z Yaseotoko

Po scence musisz pokonać minibossa. Demon jest niewrażliwy na talizmany paraliżujące, więc nie marnuj ich w tej walce. Zwracaj uwagę, kiedy miniboss ładuje ataki (5), by być gotowym na unik.

Wróg używa mocy podobnych do twoich. Uważaj szczególnie na ataki ogniste, zadające najwięcej obrażeń. Przez całą walkę staraj się trzymać dystans, szczególnie kiedy demon atakuje wodną mocą - ta działa skutecznie z bliska. Warto dodać, że pod atakiem wodnym możesz kucnąć, a zazwyczaj przeleci nad twoją głową.

Pamiętaj, żeby niszczyć zaklęte obiekty (6) i przywracać z nich energię magiczną. Uważaj, gdy wróg podskoczy, bo po chwili opadnie, wywołując falę uderzeniową, nad którą musisz przeskoczyć.

Gdy zadasz demonowi wystarczająco dużo obrażeń, pojawi się opcja wyrwania mu rdzenia, jak zwykłym wrogom. Skorzystaj z okazji, by zakończyć w ten sposób walkę i obejrzeć scenkę.


Skradanie się na powierzchnię

Po scence stracisz wszelkie moce ofensywne oraz wizję spektralną. Możesz jednak nadal likwidować demony po cichu i używać łuku. Teraz jednak nie warto zaczynać otwartej walki, bo strzały szybko się kończą. Skradaj się. Kieruj się do demona z parasolem (7), pozbądź się go i idź w lewo, a przejdziesz do wąskiego przesmyku przy ścianie.

Patroluje go tylko jeden demon, więc skradając się poczekaj aż przejdzie dalej, zlikwiduj go. Schowaj się za skrzyniami i poczekaj, aż demon z nożycami zejdzie na niższy poziom - wtedy idź po schodach w górę, podążaj wzdłuż białej rury (8).

Na samej górze przejdź przez drzwi, przez które przechodzi rura. Po krótkiej wizji z wzorami na ścianach przejdź kolejnymi drzwiami. Cały czas się skradaj. Pokonaj jednego demona porywającego dusze i idź dalej.

Zakradnij się za ducha uczennicy i wyeliminuj po cichu - nie bój się, nie odrwóci się. Idąc dalej natkniesz się na zapas strzał (9), a także na kolejnego demona, którego łatwo załatwić od tyłu.

Dalej przejdź - cały czas skradając się - schodami wyżej, gdzie pokonasz ostatniego demona, też odwróconego plecami. Przejdź drzwiami, a w końcu trafisz na drabinę.

Wejdź po drabinie na powierzchnię, a zacznie się nowa misja.

Następnie: Ghostwire Tokyo - Jaskinie ze stali

Spis treści: Ghostwire Tokyo - Poradnik, Solucja

Poprzednie: Ghostwire Tokyo - Śmiertelny labirynt

Komentarze

More On GhostWire: Tokyo

Najnowsze artykuły