Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghostwire Tokyo - Słup światła

Jak przejść przez mgłę.

W oddali pojawił się wielki słup złotego światła po ostatniej misji w Ghostwire Tokyo. Pora do niego dotrzeć - to jest właśnie, przynajmniej w teorii, główny cel nowego zadania.

Misja ta nie przebiegnie jednak wcale tak, jak można spodziewać się na początku. Można ją podzielić na trzy główne etapy, które opisujemy poniżej.


Na tej stronie:


Dwie bramy Torii

Na początku zobaczysz na mapie, że cel misji jest na północy - skryty we mgle, przez którą nie można przejść. Jest więc oczywiste, że musisz najpierw oczyścić dostępne bramy Torii (1), by odblokować sobie dalszą drogę.

Pierwsza brama jest na poziomie ulicy, pokonasz przy niej paru wrogów i możesz zająć się oczyszczaniem. Nic specjalnego.

Druga brama, do której możesz teraz dotrzeć, jest na dachu budynku. Najlepiej nieco wcześniej skorzystać z Tengu (2), zaczepić się na nim i dostać na dach pobliskiego wieżowca, by potem poszybować do bramy. Przy tej nie ma nawet wrogów.

Po oczyszczeniu drugiej bramy zacznie się krótka scenka, po której bohaterowie przyznają, że trzeba sie śpieszyć. Można się jednak zdziwić, ponieważ główny cel nadal znajduje się we mgle, a na mapie nie ma kolejnych bram do oszyszczenia.


Ukryta brama

Musisz teraz po prostu iść na północ, w stronę celu i mgły. Gdy dotrzesz niemal do samej mgły (3) na północy odblokowanego obszaru, KK powie, że trzeba odnaleźć bramę, która została ukryta.

Na mapie oznaczony zostanie nowy obszar wątku głównego. Udaj się tam i pokonaj wrogów, którzy będą ci przeszkadzać - nie będzie tu nikogo, z kim wcześniej już nie walczyłeś. W centrum oznaczonego obszaru jest budka telefoniczna (4). Dzwoni w niej telefon, który musisz odebrać.

Okaże się, że to Rinko. Kontaktuje się z wami, by zaoferować pomoc w dotarciu do słupa światła. Musicie ją odnaleźć. Na mapie oznaczony zostanie nowy cel - wystarczy się tam udać.


Poszukaj Rinko

Gdy dotrzesz do oznaczonego miejsca, użyj wizji spektralnej i podążaj za śladem psychicznym (5) Rinko. Wejdziesz do alejki i zobaczysz, jak dziewczyna znika w budynku. Wejście jest jednak zamknięte.

Wracaj tam, gdzie zacząłeś podążać za wizją. Musisz wejść po schodach budynku po prawej stronie i wejść na wyższy poziom. Trafisz tam na drabinę. Wejdź na dach, a trafisz na drzwi wejściowe (6).

W środku idź przed siebie. Zejdziesz po schodach. Na piętrze niżej idź prosto i skręć w prawo, omijając windę - niedziałającą. Idąc do końca trafisz na kolejne schody i trafisz na niższe piętro. Trafisz tam na pnącza, a po ich zniszczeniu musisz użyć skrzynki (7), by otworzyć zamkniętą roletę.

Przejdź nowo otwartą drogą, a trafisz ponownie na zamkniętą roletę. Idź w bok, w kierunku panelu sterowania (8), który jest jednak za szybą. Idź w lewo do pomieszczenia biura i użyj wizji spektralnej, by zobaczyć yokaia (9) i go usunąć.

Teraz możesz zniszczyć demoniczne pnącza z okolicy. Pojawią się też wrogowie, więc uważaj. Po walce możesz dostać się do panelu sterowania. Użyj go i wracaj do rolety, która będzie już otwarta. Wracaj tam i idź dalej, w końcu dotrzesz do kolejnych schodów. Na dole przejdź w stronę czerwonego światła (10).

Teraz droga jest liniowa. Dookoła zobaczysz różne wizje. Podążaj po prostu korytarzem, aż pojawi się jeden wróg. Pokonaj go i idź dalej. Gdy trafisz w końcu do sklepu - z materializującymi się produktami i półkami - i miniesz telefon, trafisz do piwnicy z wieloma kablami i rurami na podłodze (11). Zaprowadzą cię one do Rinko. Gdy podejdziesz, zacznie się scenka.

Po scence musisz bronić Rinko przed nacierającymi demonami. Radzimy używać często talizmanów paraliżujących (12), które zadziałają tu na większość wrogów. Atakuj przeciwników, gdy wejdą w pole paraliżujące.

Po walce z grupami demonów i duchów zacznie się scenka. Po niej musisz tylko wyjść oznaczoną ikoną misji trasą z budynku, a misja się zakończy.

Następnie: Ghostwire Tokyo - Zaślepienie

Spis treści: Ghostwire Tokyo - Poradnik, Solucja

Poprzednie: Ghostwire Tokyo - Jaskinie ze stali

Komentarze

More On GhostWire: Tokyo

Najnowsze artykuły