Skip to main content

Ghostwire Tokyo - Śmiertelny labirynt

Świątynia i taras widokowy.

Po zgubieniu tropu podejrzanego osobnika w poprzedniej misji Ghostwire Tokyo musisz udać się do pobliskiej świątyni, by wymyślić sposób na odnalezienie podejrzanego.

Na początku misji droga jest liniowa, ale niedługo miasto otworzy się nieco bardziej, gdy oczyścisz kolejne bramy Torii.


Na tej stronie:


Świątynia Shiroyama

Kieruj się na południe, by dotrzeć do bramy, którą musisz oczyścić z demonicznej mocy, by pozbyć się mgły blokującej dalszą drogę. Gdy dotrzesz w okolicę bramy, musisz wykorzystać Tengu (1) - to duchy yokai, do których możesz się przyczepić, by wskoczyć na dachy. Wyceluj po prostu i wciśnij przycisk skoku, gdy stosowna instrukcja pojawi się na ekranie.

Na górze pokonaj parę demonów przy bramie i oczyść ją. Zobaczysz, że droga na teren świątyni (2) została otwarta. Możesz zeskoczyć z dachu na ulicę - w grze nie ma obrażeń od upadków, nawet z dużych wysokości. Przytrzymuj przycisk skoku, jeśli chcesz szybować przez krótką chwilę.

Idąc do świątyni spotkasz grupy wrogów, które możesz omijać. Często pilnują demonicznych pnączy, których usuwanie daje jednak dostęp do duchów, które możesz ratować. Gdy zauważysz czerwone kanistry (3), możesz w nie strzelać, by wybuchały i raniły wrogów (później posłużą też do pozyskiwania energii ognia).

Kiedy dotrzesz na obszar świątyni, na mapie niebieskimi kołami oznaczone zostaną obszary z trzema bramami - oczyść wszystkie, pokonując przeciwników w ich okolicy. Nie spotkasz tu żadnych poważniejszych demonów do pokonania. Możesz się skradać lub stanąc do otwartej walki. Po oczyszczeniu trzech bram udaj się do budynku przy pierwszej z nich (4), by zebrać moc ognia (5) z ołtarzyka w środku. Możesz też pomodlić się przed świątynią, by zyskać drobne bonusy.

Teraz musisz ruszać do Kagerie, ale przedtem musisz oczyścić dwie bramy (najpierw A, potem B), by móc dotrzeć do celu.


Dwie bramy

Do pierwszej bramy najlepiej dostać się z dachu wieżowca, wskakując na górę dzięki Tengu krążącym w okolicy. Brama (6) jest na placu budowy, w dolnej części.

Gdy zaczniesz ją oczyszczać, zaatakuje cię nowy demon - kobieta z wielkimi nożycami. Wystarczy jednak trzymać dystans i atakować z daleka, a będziesz bezpieczny. Wykorzystaj czerwone pojemniki (7), gdy przebiega obok, by zadawać jej obrażenia od wybuchu.

Po pokonaniu wroga możesz oczyścić bramę już bez przeszkód. Znajdziesz za nią moc wody - kolejny rodzaj ataku do twojego magicznego arsenału. Potem idź w lewo do windy (8), idź w stronę celu na ulicę, gdzie musisz pokonać małą grupkę wrogów.

Ruszaj w stronę dużego budynku z czerwonym neonem Shibukei i idź przy nim w prawo, aż do ulicy. Pod wiaduktem pokonaj demona w żółtym płaszczu i pozbądź się blokady z korzeni. Potem ruszaj w stronę wejścia oznaczonego ikoną misji.

Przed budynkiem musisz pokonać sporą grupę wrogów, na szczęście jest tu dużo miejsca do biegania. Po walce idź po podświetlonych schodach. Potem idź do budynku Shibuya Kagerie (9). W środku czeka trochę kolejnych wrogów. Pamiętaj o stosowaniu różnych mocy.


Wieżowiec

Po pokonaniu wrogów idź schodami w górę, gdzie znajdziesz windę. Wejdź do niej i jedź na 8 piętro.

Gdy wysiądziesz, skradaj się. Czeka tu jeden potężny przeciwnik - zakradnij się za niego i zaatakuj z ukrycia. Potem łatwo go wykończyć. Wyjdź na taras i kieruj się schodami (10) na kolejne piętro, a potem znowu na kolejne, na samą górę.

Trafisz do lokacji drugiej bramy Torii. Musisz tu pokonać grupę wrogów - używaj spektralnej wizji, by podświetlać przeciwników i widzieć ich przez ściany. Po walce oczyść bramę, a potem zabierz ze świątyni talizman ogłuszania (11). Gdy tylko wyjdziesz ze świątyni, użyj go na demonie z nożycami - w ogłuszonego wroga strzelaj magią.

Po walce kieruj się w strone wyższej części wieżowca, idź lewą stroną do końca i za budynek, gdzie jest paru przeciwników i schody prowadzące wyżej. Po wejściu schodami skradaj się, a będziesz mógł po cichu załatwić jeszcze jednego demona z parasolem.

Później droga jest liniowa. Przejdziesz przy budynku, potem kolejnymi schodami. Użyj kotwiczki na Tengu (12), by dostać się jeszcze wyżej. Wejdź kolejnymi schodami, pokonaj grupę wrogów i przejdź na następne piętro.

Potem już tylko zbierz nowy artefakt z kapliczki, a następnie użyj lornetki (13), by spojrzeć na miasto. Na ulicy, przy wejściu do metra, zobaczysz poczukiwanego sprawcę.

Potem udaj się do tego wejścia. Pamiętaj, że możesz po prostu zeskoczyć z wieżowca i poszybować nieco w powietrzu, a potem po prostu spaść na ulicę. Nie musisz wracać przez wszystkie piętra i budynki. Nie ma obrażeń od upadku.

Gdy wejdziesz do stacji metra, misja się zakończy.

Następnie: Ghostwire Tokyo - Życie pod ziemią

Spis treści: Ghostwire Tokyo - Poradnik, Solucja

Poprzednie: Ghostwire Tokyo - Usuwanie mgły

Zobacz także