Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 to piękny, żywy i zaskakujący na każdym kroku otwarty świat. Niesamowita produkcja o wielkim rozmachu.

Najważniejsze

Red Dead Redemption 2 - sprzedaż przekroczyła 23 mln sztuk

Dobry start Red Dead Online i świetne wyniki NBA2K19.

Take-Two ogłosiło, że gra Red Dead Redemption 2 osiągnęła nakład przekraczający 23 miliony egzemplarzy. Świetne wyniki przełożyły się na znaczący wzrost przychodów firmy względem analogicznego okresu w poprzednim roku.

Red Dead Redemption 2 - grupa graczy chce odkryć wszystkie tajemnice gry

Umierające konie, pogańskie rytuały i pociąg widmo.

Grupa miłośników Red Dead Redemption 2 postanowiła zbadać wszystkie tajemnice oraz sekrety, które skrywa najnowsza produkcja firmy Rockstar. Enigmatyczne meteoryty, konie, umierające bez wiadomej przyczyny, pociąg widmo - to niektóre z zagadek, którymi zajmuje się specjalna grupa o nazwie „Red Dead Mysteries”.

Najlepiej oceniane gry 2018 roku

Dane zebrane przez serwis Metacritic.

Serwis Metacritic, gromadzący opinie o gier od krytyków i użytkowników, przygotował listę najwyżej ocenianych gier w 2018 roku. Liderem zostało Red Dead Redemption 2, z oceną równą 97 punktom na 100.

Red Dead Online - sieciowy moduł Red Dead Redemption 2 - wciąż jest w fazie beta, ale Rockstar aktualizuje produkcję na bieżąco, wprowadzając chociażby nowe zachowania postaci niezależnych. Gracze zauważyli, że niektóre NPC grają kolędy i inne świąteczne piosenki.

Red Dead Online otrzymało transakcje cyfrowe

Plus: bonusowe złoto dla graczy.

Deweloperzy ze studia Rockstar Games opublikowali kolejną - oznaczoną numerem 1.05 - aktualizację Red Dead Online. Najważniejszą nowością jest system opcjonalnych transakcji cyfrowych.

Błąd w RDR 2 zwiastuje remaster Red Dead Redemption?

Błąd w RDR 2 zwiastuje remaster Red Dead Redemption?

Lub dodatek z synem Johna Marstona. Uwaga na spoilery.

Uwaga: Ta wiadomość zawiera spoilery dotyczące końcówki Red Dead Redemption oraz Red Dead Redemption 2. Czytacie na własną odpowiedzialność.

Błąd dźwięku w Red Dead Redemption 2 powoduje, że bohater epilogu - John Marston - odzywa się głosem swojego dorosłego syna, Jacka, który w RDR 2 jest tylko dzieckiem.

Głos należy więc do Jacka, którym mogliśmy pokierować w zakończeniu pierwszego Red Dead Redemption. Gracze od razu zaczęli więc spekulować, że błąd może być zapowiedzią remastera RDR, który powstałby na silniku drugiej odsłony.

Czytaj więcej...

The Game Awards 2018 - God of War grą roku

Lista wszystkich zwycięzców nagród.

Podczas gali The Game Awards 2018 ogłoszono zwycięzców tytułowych nagród. Najlepszą grą roku został God of War od studia Santa Monica. Red Dead Redemption 2 doceniono natomiast za narrację oraz dźwięk i muzykę.

Red Dead Online - Rockstar poprawi system ekonomii

Puszka fasoli nie będzie już droższa od złota?

Sieciowy moduł Red Dead Rdemption 2, czyli Red Dead Online, dostępny jest dla wszystkich od 30 listopada - w wersji beta. Gracze dostrzegli kilka problemów, wśród których najczęściej wspominają o ekonomii. Rockstar Games zamierza jednak poprawić system jeszcze w tym tygodniu.

VideoPierwsze kroki w Red Dead Online

Gramy w sieciowy tryb Red Dead Redemption 2.

Red Dead Online - w wersji beta - jest już dostępne dla wszystkich, którzy grali w Red Dead Redemption 2 w dniu premiery. Od 30 listopada w tryb zagra każdy, bez żadnych ograniczeń.

Red Dead Online oferuje tryb w stylu battle royale

Plus: gameplay z modułu sieciowego.

Wystartowały testy Red Dead Online, czyli sieciowego modułu Red Dead Redemption 2, a gracze zaczęli publikować filmy z rozgrywką. Okazało się też, że multiplayer oferuje tryb rywalizacji w stylu battle royale.

Red Dead Online - szczegóły dotyczące trybu

Co możemy robić w otwartym świecie studia Rockstar?

Red Dead Online, czyli tryb wieloosobowy w Red Dead Redemption 2, od dziś będzie dostępny dla nabywców edycji Ultimate. Studio Rockstar Games opublikowało na swojej stronie wpis ujawniający szczegóły wariantu sieciowego.

Red Dead Online debiutuje dziś w trybie beta

Red Dead Online debiutuje dziś w trybie beta

Dla posiadaczy RDR 2 w edycji Ultimate.

Red Dead Online, czyli tryb multiplayer do Red Dead Redemption 2, zostanie udostępniony już dzisiaj o 14:30 polskiego czasu, choć na początku tylko dla posiadaczy gry w edycji Ultimate - wynika z oficjalnej informacji od Rockstar Games.

Pozostali gracze będą mogli rozpocząć testowanie komponentu sieciowego w kolejnych dniach:

od 28 listopada dostęp do trybu Online zyskają wszyscy, którzy grali w RDR 2 w dniu premiery

Czytaj więcej...

Testy Red Dead Online rozpoczną się pod koniec listopada

Tryb połączy fabułę z rozgrywką sieciową.

Podczas spotkania z inwestorami dyrektor generalny Take-Two - Strauss Zelnick - sprecyzował nieco termin startu testów Red Dead Online. Beta modułu sieciowego Red Dead Redemption 2 rozpocznie się pod koniec listopada.

Red Dead Redemption 2 jest przełomowym osiągnięciem technologicznym - i końcowym rezultatem unikalnej sytuacji produkcyjnej. Wraz z GTA 5, Rockstarowi udało się wydać najbardziej dochodowy tytuł w historii branży gier. Dzięki temu studio zyskało pewność, aby zainwestować czas, pieniądze i inne niezbędne zasoby w celu zrealizowania swojej wizji gry doskonałej. Finalny produkt jest technologicznym majstersztykiem, dorównującym, a nawet przekraczającym osiągnięcia najlepszych exclusive'ów tej generacji.

Red Dead Redemption 2 wygląda i działa najlepiej na Xbox One X

PlayStation 4 i PS4 Pro zajęły główne miejsce w przedpremierowej kampanii marketingowej Red Dead Redemption 2, więc mamy już całkiem przyzwoite wyobrażenie o tym, jak najnowsze dzieło studia Rockstar prezentuje się na sprzęcie Sony.

Teraz możemy również porozmawiać o wersjach na Xbox One, a kluczowym wnioskiem jest to: jeżeli szukasz najlepszego sprzętu do grania i podziwiania Red Dead Redemption 2, to Xbox One X jest platformą, po którą powinieneś sięgnąć. Niesamowite osiągnięcie technologiczne studia Rockstar na X działa w natywnym 4K oraz zapewnia najpłynniejszą rozgrywkę. Biorąc pod uwagę to, jak dużo Rockstar wymaga od sprzętu obecnej generacji, możemy tu mówić o niesamowitym osiągnięciu.

Istnieją pewne kluczowe różnice pomiędzy czterema dostępnymi wersjami konsolowymi, ale warto podkreślić poziom spójności pod względem zestawu cech wizualnych. Wieloletni czytelnicy Digital Foundry mogą pamiętać, że oryginalny Red Dead Redemption doświadczył redukcji elementów otoczenia - zwłaszcza listowia - w wersji na PS3, podczas gdy wersja na Xbox 360 zapewniała bogatsze krajobrazy. W RDR2 sytuacja ta nie ma miejsca. Środowiska są równie bujne na wszystkich platformach, efekty renderingu są praktycznie identyczne, a odległości rysowania obiektów są takie same, niezależnie od konsoli.

Czytaj więcej...

Red Dead Redemption 2 okiem Digital Foundry

Wybitne osiągnięcie technologiczne.

Nasi koledzy z Digital Foundry opublikowali pierwsze analizy Red Dead Redemption 2. Wkrótce opublikujemy pełne tłumaczenia, ale postanowiliśmy przybliżyć najważniejsze wnioski testerów.

Red Dead Redemption 2 - Recenzja

RekomendacjaRed Dead Redemption 2 - Recenzja

Wspaniały Dziki Zachód, jakiego jeszcze nie znacie.

Prace nad Red Dead Redemption 2 trwały osiem długich lat. To jednocześnie pierwsza gra studia Rockstar Games, która powstawała od początku z myślą o obecnej generacji konsol.

I z pewnością największy oraz najtrudniejszy projekt twórców, którzy - co najważniejsze - wyszli z wyzwania obronną ręką.

O skali przedsięwzięcia mogą zresztą powiedzieć niektóre liczby - Red Dead Redemption 2 to około pół miliona linii dialogowych czy trzysta tysięcy indywidualnych animacji nagranych przez ponad tysiąc aktorów. To wystarczające uzasadnienie, dlaczego stworzenie gry wymagało tak dużo czasu i poświęceń.

Czytaj więcej...

Red Dead Redemption 2 - ujawniono mapę gry

Większy teren niż w poprzedniej części.

Opublikowano zdjęcia przedstawiające pełną mapę Red Dead Redemption 2. Grafiki pochodzące z niemieckiego poradnika do gry ujawniają, że tytuł zaoferuje większy teren niż wcześniejsza odsłona cyklu.

Red Dead Redemption 2 - gameplay ze strzelaniną

Red Dead Redemption 2 - gameplay ze strzelaniną

23 sekundy nieoficjalnej akcji.

Cztery dni przed premierą Red Dead Redemption 2 do sieci przedostał się krótki materiał wideo prezentujący rozgrywkę w nowej produkcji Rockstar. Nieoficjalny film nie trwa jednak zbyt długo, bo jedynie 23 sekundy.

Aktualizacja: Gameplay nie jest już dostępny na YouTube, ale można go obejrzeć, korzystając z linku pochodzącego z forum Reddit. Jeżeli film się nie ładuje, warto zajrzeć na ResetEra, gdzie przygotowano animację GIF.

W materiale Arthur Morgan - główny bohater - zsiada z konia i eliminuje kilku stróżów prawa, korzystając z dwóch rewolwerów. Można się też przyjrzeć minimapie, menu wyboru broni i reszcie interfejsu. Nie zabrakło efektownego spowolnienia czasu przy ostatnim zabójstwie.

Czytaj więcej...

Red Dead Redemption 2 zaoferuje ponad 50 modeli broni

Oraz duże możliwości personalizacji.

Deweloperzy ze studia Rockstar na oficjalnej stronie internetowej Red Dead Redemption 2 ujawnili nowe informacje na temat uzbrojenia dostępnego w grze. Tytuł zaoferuje ponad 50 unikatowych modeli broni.

Red Dead Redemption 2 debiutuje 26 października. Premiera najnowszej gry legendarnego studia Rockstar to dobry moment, by kupić konsolę w zestawie z grą i zaoszczędzić na pakiecie. Przygotowaliśmy spis ofert w wybranych sklepach.

Red Dead Redemption 2 zajmie 105 GB na dysku

Wersja na PS4 wcześniej otrzyma wybraną zawartość.

Red Dead Redemption 2 po instalacji zajmie 105 GB miejsca na dysku konsoli - informuje IGN. Dodatkowo ujawniono, że w trybie multiplayer równocześnie zagra do 32 graczy, a w wersji na PS4 pewne elementy Red Dead Online pojawią się wcześniej.

ArtykułBrutalność, polowania i realizm w Red Dead Redemption 2

Rockstar zaoferuje nowy poziom w grach z otwartym światem.

Kilka dni temu mieliśmy okazję zagrać w najnowsze dzieło studia Rockstar - Read Dead Redemption 2. Nasze ogólne wrażenia z tego pokazu opisaliśmy już w osobnym artykule. Ciężko zawrzeć jednak wszystkie myśli i spostrzeżenia w jednym miejscu.

Digital FoundryJak Red Dead Redemption 2 wykorzystuje moc PS4 Pro

Przyglądamy się pierwszej grze Rockstar na ulepszone konsole.

Opublikowany niedawno zwiastun Red Dead Redemption 2 oferuje o wiele więcej niż samo spojrzenie na rozgrywkę - to również okazja na dokładniejsze zbadanie pierwszej gry studia Rockstar przeznaczonej na ulepszone wersje konsol - cały zwiastun został wykonany przy użyciu PlayStation 4 Pro. Jak więc deweloper korzysta ze wzmocnionego sprzętu oraz, na podstawie naszych obserwacji, czego możemy oczekiwać od wersji na Xbox One X?

Red Dead Redemption 2 - Digital Foundry analizuje nowy trailer gry

Przedstawiciele Digital Foundry przyjrzeli się uważnie najnowszemu trailerowi Red Dead Redemption 2. Najważniejsze wnioski przedstawiają w materiale wideo z analizą zwiastuna.

Okazuje się, że gra działa na PS4 Pro w rozdzielczości 1920x2160, czyli oferuje 12-procentowy wzrost liczby pikseli w porównaniu do większości gier działających w skalowanym 4K na tym modelu konsoli.

Poza tym, w tym wypadku obraz jest skalowany do 4K tylko w linii horyzontalnej - wertykalne 2160p pozostaje natywne, dlatego obraz oferuje dobrą jakość i ostre krawędzie. Możliwe jednak, że ta technika zostanie jeszcze zastąpiona inną.

Czytaj więcej...

Red Dead Redemption 2 i bogactwo szczegółów - analiza trailera

Po miesiącach oczekiwań i podgrzewania temperatury, otrzymaliśmy pierwszy, pełnoprawny gameplay z Red Dead Redemption 2. Choć pani narrator opisuje wszystko, co dzieje się na ekranie, w zwiastunie od Rockstar kryje się znacznie więcej ciekawych szczegółów imponującego świata.

Możemy być pewni, że widzieliśmy autentyczne fragmenty rozgrywki - nie zabrakło przecież elementów interfejsu i drobnych potknięć animacji. Tym bardziej zdumiewa oprawa graficzna. Tereny są gęsto wypełnione zielenią, miasta doskonale zaprojektowane, a ilość szczegółów - nawet w oddali - robi niesamowite wrażenie. Trudno nie oprzeć się poczuciu, że Red Dead Redemption 2 stanie się najładniejszym tytułem obecnej generacji konsol, choć na ostateczny werdykt musimy oczywiście poczekać do premiery.

Rockstar zadbał o wiele detali, które uczynią świat jeszcze bardziej autentycznym. Warto chociażby zwrócić uwagę na ślady na śniegu, które wierzchowce zostawiają za sobą w jednej ze scen. To oczywiście nie nowość, bo imponujący śnieg zaprojektowano chociażby w Horizon: Zero Dawn czy poprzednich częściach serii Tomb Raider.

Czytaj więcej...

Red Dead Redemption 2 - pierwszy gameplay zaprezentowany

Zgodnie z zapowiedziami, przedstawiciele studia Rockstar opublikowali dziś materiał wideo z prezentacją rozgrywki z Red Dead Redemption 2 nagrany na PS4 Pro.

Gameplay pozwala przyjrzeć się eksploracji, jeździe konnej i strzelaninom. Po raz pierwszy możemy dostrzec między innymi ulepszone w stosunku do GTA 5 animacje postaci.

Twórcy pokazują też różne lokacje, warunki pogodowe i bohaterów.

Czytaj więcej...

Analitycy: Red Dead Redemption 2 ze sprzedażą 15,5 mln sztuk

Plus prognozy dla CoD: Black Ops 4 i Battlefield V.

Z dokumentu sporządzonego przez ekspertów Michaela J. Olsona i Yunga Kima wynika, że Red Dead Redemption 2 przed końcem marca 2019 roku znajdzie 15,5 miliona nabywców. W najlepszym przypadku rozejdzie się w 17,1 milionach kopii, a w najgorszym w 14 milionach sztuk.

Red Dead Redemption 2 na nowych screenach

Zbliżenie na Johna Marstona.

Dziennikarze The Telegraph udostępnili kilkanaście screenshotów przedstawiających różne ujęcia z Red Dead Redemption 2. Zaprezentowano krajobrazy i postaci, a wśród nich Johna Marstona, bohatera pierwszej części gry.

Digital Foundry: Trailer Red Dead Redemption 2 pod lupą

Red Dead Redemption 2 to ważna premiera, nie tylko dla studia Rockstar, ale i dla całej generacji konsol. To pierwszy projekt tej firmy zaprojektowany od początku na PS4 i Xbox One. GTA 5 trafiło oczywiście na współczesne urządzenia, ale korzeniami sięgało znacznie starszej technologii. RDR2 idzie dalej, a najnowszy trailer potwierdza usprawnienia wprowadzane do silnika Rage.

Otwartą kwestią pozostają szczegóły na temat tego, na co patrzymy. Jaka to platforma docelowa? Czy to ujęcia rozgrywki w czasie rzeczywistym, przerywniki czy pre-renderowane sceny? Jesteśmy skłoni uwierzyć, że to wideo prosto z gry, ponieważ w zwiastunie widać wiele technik dobrze znanych z GTA 5 czy nawet z pierwszego RDR. Przykładem może być chociaż rysowanie linii wysokiego napięcia (lub, w tym przypadku, telegrafu). Wracają też artefakty w miejscach, w których włosy przechodzą z przezroczystości na stały kolor.

Idąc dalej, choć obserwujemy piękny, otwarty świat, nie widać niczego, co wykluczałoby fakt, że oglądamy rozgrywkę. Warto też zwrócić uwagę, że trailer stawia na natywne 1080p, choć z „filmowymi” paskami na górze i dole. Kanał PlayStation w serwisie YouTube sugeruje nawet, że całość zarejestrowano na PS4. spodziewamy się oczywiście wsparcia także na PlayStation 4 Pro i Xbox One X i mamy nadzieję na HDR - silnik Rage wspiera ten format barw.

Czytaj więcej...

Analiza drugiego trailera Red Dead Redemption 2

Deweloperzy ze studia Rockstar opublikowali drugi zwiastun Red Dead Redemption 2. Materiał składa się głównie z cut-scenek, ale mimo to, pozwala wyciągnąć kilka ciekawych wniosków i rodzi pewne pytania.

W naszej krótkiej analizie trailera pominiemy wszelkie oczywiste elementy - na przykład obecność dzikich zwierząt, jazdy konnej, miasteczek i tak dalej. Skupimy się na najbardziej interesujących scenach godnych spekulacji.

1. Nowy bohater

Czytaj więcej...

Red Dead Redemption 2 to prequel - jest nowy trailer

Red Dead Redemption 2 to prequel - jest nowy trailer

Wciąż bez zapowiedzi wersji PC.

Przedstawiciele Rockstar Games opublikowali nowy zwiastun Red Dead Redemption 2. To dopiero drugi materiał wideo od twórców - pierwszy trailer zaprezentowano w październiku ubiegłego roku.

Potwierdzono też datę premiery - to wciąż „wiosna 2018”.

Zwiastun skupia się na gangsterze Arthurze Morganie, prezentując go w różnych sytuacjach. Można odnieść wrażenie, że mężczyzna nie jest zbyt uprzejmy. Potwierdzono, że to główny bohater gry.

Czytaj więcej...

Dyrektor generalny wydawnictwa Take-Two, Strauss Zelnick, w rozmowie z serwisem GamesIndustry powiedział niedawno, że „działalność Rockstara została zmieniona przez GTA Online”. Trzeba przyznać, że brzmi to trochę niepokojąco, szczególnie w obliczu nadchodzącego Red Dead Redemption 2.

GTA 4 z 2008 roku w pięć lat osiągnęło nakład 25 milionów egzemplarzy, ale GTA 5 to już 80 milionów oraz ciągła popularność GTA Online. Pierwsze Red Dead Redemption z 2010 r. to około 15 mln w sklepach na całym świecie. Czy sequel zanotuje skok porównywalny do tego z GTA?

ArtykułDwie strony głównego bohatera Red Dead Redemption

Trudna przeszłość Johna Marstona.

Rockstar w charakterystyczny dla siebie, minimalistyczny sposób zapowiedział niedawno nową odsłonę westernu - Red Dead Redemption 2. Obecnie o nowej produkcji wciąż wiemy niewiele. Jedno jest jednak pewne - scenarzyści kontynuacji stanęli przed wyjątkowo trudnym zadaniem, a to za sprawą głównego bohatera poprzedniej części. Mowa oczywiście o Johnie Marstonie.

Analiza pierwszego trailera Red Dead Redemption 2

ArtykułAnaliza pierwszego trailera Red Dead Redemption 2

Interesujące szczegóły i ujęcia.

Po długich oczekiwaniach, Rockstar zdecydował się w końcu zapowiedzieć swoją kolejną produkcję - Red Dead Redemption 2. Po pierwszym trailerze spodziewaliśmy się chyba nieco więcej, ale nadal nie brakuje imponujących widoków.

Dowiedzieliśmy się także, że całość zarejestrowano na PS4, ale nadal nie wiemy absolutnie nic na temat fabuły czy choćby czasu akcji. Twórcy promują wizerunek siedmiu rewolwerowców, ale czy graczom przyjdzie wcielić się w aż tyle postaci?

Poniżej kilka wybranych scen ze zwiastuna, razem z krótkim opisem i przewidywaniami.

Czytaj więcej...

Pierwszy trailer Red Dead Redemption 2

Pierwszy trailer Red Dead Redemption 2

Bizony, pociąg i zero szczegółów.

Deweloperzy ze studia Rockstar opublikowali pierwszy trailer gry Red Dead Redemption 2. Materiał prezentuje szereg scen z życia na Dzikim Zachodzie i różne dostępne w otwartym świecie lokacje.

W pewnym momencie odzywa się też nieznana postać, mówiąc coś o ucieczce - nie wiadomo, czy to główny bohater. Zwiastun pokazuje między innymi tereny górskie, różne zwierzęta, miasteczka i pociąg.

Większość fragmentów filmu to sceny stworzone na silniku gry. Sony pochwaliło się, że PlayStation współpracuje ze studiem Rockstar, a zwiastun zarejestrowano na PS4. Również wybrane dodatki trafią w pierwszej kolejności na tę konsolę.

Czytaj więcej...