Skip to main content

Szczątki żołnierza sprzed 300 lat w Red Dead Redemption 2

Chyba nikt nie spodziewałby się takiego znaleziska w tym miejscu.

CIEKAWOSTKA | Mroźne i pokryte śniegiem góry na północy obszaru dostępnego w Red Dead Redemption 2 skrywają wiele sekretów. Jednym z nich jest zamarznięte ciało żołnierza, które z niewiadomych przyczyn znajduje się na samym szczycie góry.

Żeby odnaleźć osadnika, udaj się na szczyt góry Mount Hagen, która znajduje się w Grizzlies West, na południe od Lake Isabella w regionie Ambarino. Gdy dojdziesz do końca ścieżki, skieruj się odrobinę na północ. Tam znajdują się tajemnicze szczątki.

Z wyglądu żołnierz przypomina konkwistadora, czyli jednego z europejskich odkrywców Ameryki, którzy zjawili się na tym kontynencie w XVI i XVII wieku. To by sugerowało, że znalezione szczątki na górze mają już około 300 lat. Ale co ten mężczyzna robiłby tak wysoko?

I tutaj możemy się jedynie domyślać. Być może został wysłany na zwiad, być może zdecydował się na samotną wędrówkę na wierzchołek, albo w trakcie rekonesansu z towarzyszami oddalił się od oddziału i zgubił się pośród zamieci. Tę teorię potwierdza fakt, że jego szczątki znajdziemy na uboczu, a nie tuż przy szlaku. Ale w jego pozie jest jeszcze coś dziwnego.

Chodzi o ręce, które są nieco uniesione, co nie jest raczej naturalną pozą, gdy organizm człowieka stopniowo ulega wychłodzeniu. Na sam koniec warto zaznaczyć, że jeżeli zbadamy znalezisko, bohater wprowadzi szkic żołnierza do dziennika, a my uzyskamy dostęp do przedmiotu kosmetycznego - typowego hełmu Morion, który był używany przez konkwistadorów, a obecnie możemy go widzieć na wyposażeniu Gwardii Szwajcarskiej, która jest strażą przyboczną papieża.

Następna ciekawostka: Zagadkowy grób

Zobacz także