Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Online - Wróg publiczny

Jak grać, najlepsze taktyki.

Wróg publiczny jest dynamicznym trybem w Red Dead Online, w którym gracze na zmianę wcielają się w cel, za którego głowę wyznaczono sporą nagrodę. W trakcie rozgrywki każdy choć raz zostaje wrogiem publicznym.

Wygrywa drużyna, która na koniec rundy ma wyższy wynik punktowy. Znaczniki na ekranie określają liczbę punktów twojej drużyny (1) oraz zespołu przeciwników (2). Natomiast okrąg pod spodem wskazuje, czas pozostały do zmiany wroga publicznego (3). Zobaczysz też odpowiednią informację w momencie zdobycia punktów (4).

Zdobywanie punktów w tym trybie to dość skomplikowana sprawa, ale wszystkie warianty wypisaliśmy poniżej. Jak się okazuje, nie każda eliminacja gwarantuje przybliżenie drużyny do zwycięstwa.

  • Zwykły gracz eliminuje innego zwykłego gracza - 0 pkt.
  • Wróg publiczny eliminuje zwykłego gracza - 1 pkt.
  • Zwykły gracz eliminuje wroga publicznego - 3 pkt.
  • Wróg publiczny eliminuje wroga publicznego - 5 pkt.

W każdej chwili obie drużyny mają po jednym wrogu publicznym i zmieniają się oni w tym samym momencie. Śmierć wroga publicznego nie sprawia, że rola przechodzi na innego gracza - każdy musi rozegrać ustalony czas.

Wrogowie publiczni są oznaczeni na radarze każdego gracza ikoną celownika (5) - kolor odpowiada drużynie. Jeżeli ty staniesz się wrogiem publicznym, to poinformuje cię o tym napis na ekranie. Ponadto, ubiór twojej postaci wyraźnie się zmieni.

Porady do trybu:

  • Wróg publiczny to rozgrywka o wysokim ryzyku. Jako oznaczona postać możesz zabić cel z przeciwnej drużyny, za otrzymasz dużo punktów, ale sam możesz też paść ofiarą, co oddali zespół od zwycięstwa. Jeżeli nie jesteś wprawionym strzelcem, staraj się unikać przeciwnika, będąc wrogiem publicznym
  • Jako wróg publiczny staraj się trzymać blisko kompanów, a jako zwykły gracz - chroń wroga publicznego. Warto osłaniać go własną piersią i „oddać za niego życie”, bo eliminacja przez innego zwykłego gracza nie dodaje punktów przeciwnej drużynie
  • Kiedy polujesz na wroga publicznego, oddal się od miejsca głównej potyczki i zakradaj się do celu, kucając. Jest bardzo duża szansa, że zajęty walką wróg publiczny nie zauważy cię
  • Po śmierci nie przestajesz być wrogiem publicznym. Wykorzystaj swój czas jak najlepiej

Następnie: Red Dead Online - Azyl

Spis treści: Red Dead Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Red Dead Online - Liczy się każde trafienie

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze