Skip to main content

Tajemnicza małpa w Red Dead Redemption 2 to „King Kong” na Dzikim Zachodzie

W grze spotkamy tajemniczą skrzynię, w której znajduje się wypchana małpa.

CIEKAWOSTKA | Jednym z najpopularniejszych easter eggów w grze Red Dead Redemption 2 jest sporej wielkości małpa, której posąg możemy znaleźć niedaleko miasteczka Strawberry. Istnieją dwie teorie wyjaśniające to szokujące znalezisko.

Aby odnaleźć tego easter egga, musimy udać się na północny-wschód od miasteczka Strawberry w regionie West Elizabeth. W jednym z kanionów odnajdziemy połowicznie zniszczoną skrzynię. W jej wnętrzu znajduje się wypchany zwierz. Jeżeli będziemy do niego strzelać, to niektóre elementy odlecą i zobaczymy np. wełniane wypełnienie. Ale skąd w ogóle taki ładunek się tam znalazł?

Istnieją dwie teorie. Pierwsza z nich, ta bardziej prawdopodobna, mówi, że jest to ładunek, który miał dotrzeć do pani Hoobs. Fascynatki żywej natury, dla której wykonujemy zlecenia związane z polowaniami. Jej dom (nazwany Taxidermist House) znajduje się na północnych obrzeżach miasteczka Strawberry. Odwiedzamy go w jednej z misji pobocznych. Wokół niego znajdują się posągi innych zwierząt, więc takie wyjaśnienie miałoby jak najbardziej sens. Ale jest też i druga teoria.

Fanom kinematografii nie zajmie dużo czasu, aby skojarzyć małpę w skrzyni z legendarnym King Kongiem. Był to olbrzymi potwór (w postaci monstrualnego goryla), który terroryzował mieszkańców Stanów Zjednoczonych w licznych filmach. Rzekomo King Kong miał dostać się do Ameryki na pokładzie statku, który przewoził goryla w skrzyni łudząco podobnej do tej, którą spotkamy w grze.

Następna ciekawostka: Wielka Stopa

Zobacz także