Skip to main content

Zagadka grobu w Red Dead Redemption 2. Poznaj historię uznanego łyżwiarza

Odkryty grób nadal wzbudza różne teorie i domysły.

CIEKAWOSTKA | Groby i grobowce odnajdziemy w wielu miejscach gry Red Dead Redemption 2. Jeden z nich jest jednak bardzo specyficzny. Chodzi o miejsce spoczynku łyżwiarza, które znajduje się na północy. Trumna z jego szczątkami leży na widoku tuż nad brzegiem skutego lodem jeziora.

Miejsce jest łatwe do odnalezienia, gdyż znajduje się na północnym krańcu Barrow Lagoon w zachodniej części Ambarino. Lokacja składa się z niewielkiej chatki oraz grobu ulokowanego tuż obok. We wnętrzu budynku znajdziemy kilka istotnych poszlak.

Jedną z nich jest urywek z gazety sprzed kilkunastu lat, który jedynie wspomina o tym, że utalentowany łyżwiarz doznał kontuzji, która zakończyła jego karierę. Obok odkryjemy jedną z kart kolekcjonerskich poświęconych mistrzom sportu. Łącząc fakty, dojdziemy do wniosku, że właścicielem chatki i wspomnianym łyżwiarzem był Felix Hawley. Przy jego grobie znajdziemy szokujące odkrycie.

Okazuje się, że trumna z jego ciałem znajduje się na widoku. Co więcej, jej wieko leży obok. I tutaj możemy rozpocząć tworzenie różnych teorii. Szczątki mężczyzny są pozbawione prawej nogi. Być może to pozostałość po wspomnianej kontuzji sportowca, a być może ktoś chciał po śmierci zbeszcześcić jego zwłoki.

Na tę drugą opcję wskazywałby napis na drewnianym nagrobku, którzy brzmi następująco: ”No ice in hell”. To by sugerowało, że Felix miał za życia wrogów, którzy nie odpuścili mu nawet po śmierci. Jak interpretować ten napis? Zapewne chodzi o to, że Felix za życia kochał lód, na którym rywalizował. Autor napisu sugeruje, że Felix wbrew opinii był złym człowiekiem i trafił do piekła, a to kojarzy się z żywiołem ognia, a nie lodu.

Trzeba przyznać, że osoba, która wykopała szczątki Felixa, musiała być bardzo zdeterminowana, gdyż dokonanie tego w zlodowaconej ziemi jest bardzo trudne. Z nagrobka możemy dowiedzieć się również, że łyżwiarz był uznawany przez wielu za bohatera oraz miał status weterana wojennego (zapewne chodzi o wojnę secesyjną). Całkiem możliwe, że mściciel z jakiegoś powodu nie mógł pogodzić się z sukcesami i chwałą Hawleya.

Następna ciekawostka: Twarz wykuta w klifie

Zobacz także