Skip to main content

Szczątki olbrzymiego człowieka w Red Dead Redemption 2. Gracze znaleźli odpowiedź

Szczątki możemy znaleźć na zboczu góry Mount Shann.

CIEKAWOSTKA | Wielka Stopa to jeden z ulubionych motywów Rockstara. Red Dead Redemption 2 nie jest pierwszą grą od tego studia, w której możemy odnaleźć nawiązanie do tej intrygującej istoty.

Jeżeli chcecie udać się na poszukiwania Wielkiej Stopy, zadbajcie ciepły strój, gdyż czeka nas wspinaczka na górę Mount Shann, która jest położona na zachodnim krańcu West Elizabeth. Jednak zamiast udać się na szczyt, warto skręcić w jedną z bocznych ścieżek.

Pod półką skalną natrafimy na spore szczątki istoty przypominającej człowieka. Co ciekawe, możemy nawet wejść w interakcję z nimi. Jeżeli przytrzymamy odpowiedni przycisk, Arthur skomentuje znalezisko i wprowadzi nowy szkic do dziennika wraz z notatką. Bohater zakłada, że był to po prostu człowiek o sporym wzroście.

Bardziej prawdopodobne wydaje się być to, że to mogła być Wielka Stopa. Mityczne zwierzę, które poruszało się na dwóch nogach i rzekomo było widziane w wielu miejscach centralnych obszarów Stanów Zjednoczonych. Pierwsze doniesienia o Wielkiej Stopie pojawiły się już w XIX wieku, a więc czasach Arthura Morgana. Nie byłoby to pierwsze nawiązanie do tej istoty w westernowej serii gier od Rockstara.

W jedynym dodatku (Undead Nightmare) do pierwszej części główny bohater mierzy się z różnymi potworami. W jednej z misji możemy napotkać emocjonalny przerywnik filmowy z udziałem Wielkiej Stopy. Z jednej strony możemy stwierdzić, że jest to zaburzenie chronologii wydarzeń w serii, bo pierwsza część Red Dead Redemption dzieje się kilka lat po kontynuacji. Jednak z drugiej strony, dodatek prezentuje fantastyczną wizję Dzikiego Zachodu opanowanego przez zombie i inne potwory, więc nie możemy go traktować jako kanonicznego rozszerzenia głównej historii fabularnej.

Ale nawet jeżeli mamy trzymać się tej chronologii, to może jest inne wyjaśnienie istnienia szkieletu w dwójce? Warto zaznaczyć, że Wielka Stopa rzekomo miała mieszkać bliżej ludzi i zazwyczaj była widziana na obszarach leśnych i nizinnych, a nie górskich oraz zimowych. Stąd wniosek, że być może to nie Wielka Stopa, ale Yeti - istota niemalże bliźniaczo podobna do tej poprzedniej, z tym że preferująca odludne i zimowe szczyty górskie.

Z jednej strony to potwierdzałoby teorię o Yeti, ponieważ szkielet położono wysoko w górach. Z drugiej strony warto pamiętać, że Yeti to istota żyjąca w Azji (Himalajach), a nie w Ameryce. Wydaje się więc, że jednak twórcom gry chodziło raczej o Wielką Stopę. Tym bardziej, że nawiązania do niej pojawiają się wielokrotnie w innej serii gier od Rockstara, czyli oczywiście Grand Theft Auto.

Następna ciekawostka: King Kong na Dzikim Zachodzie

Zobacz także