Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Online - najlepsze bronie: karabiny, rewolwery, pistolety, strzelby

Wraz z ceną i rangą potrzebną do odblokowania.

Znajdujesz się na stronie, na której prezentujemy spis najlepszych i najmocniejszych broni w Red Dead Online. Dla każdej przygotowaliśmy krótki opis, który tłumaczy, czemu znalazła się w zestawieniu. Poznasz tu też ceny wszystkich wspomnianych modeli, a także dowiesz się, na której randze je odblokujesz.

Nie ma wątpliwości, że w Red Dead Online króluje ten, kto ma lepszą broń - przynajmniej w trybach, które nie wymuszają korzystania z konkretnego oręża, a także w rozgrywce swobodnej. Podstawowym karabinkiem powtarzalnym nie wygrasz zbyt wielu potyczek.

Najlepszy pistolet i rewolwer

Pistolet półautomatyczny - 537 dol./ranga 22.

Być może podczas swojej przygody w Red Dead Online spotkałeś już graczy posługujących się dwoma takimi pistoletami. Nie bez powodu to ulubieniec wielu weteranów trybu - tak samo jak w rozgrywce single player, to jedna z najlepszych broni w grze.

Doskonale sprawdza się w starciu zarówno z gangami kierowanymi przez sztuczną inteligencję, jak i z żywymi graczami. Zaskakująco precyzyjna i szybka do przeładowania broń jest też niestety jednym z droższych zakupów w Online, a ponadto odblokowuje się dopiero na 22. poziomie, jednak warto poczekać.

Rewolwer Schofield - 192 dol./ranga 9.

Wysoka stabilność tego rewolweru sprawia, że bardzo łatwo o celne strzały w głowę, co czyni z Schofielda jeden z najchętniej wybieranych broni w trybie wieloosobowym. Radzimy jednak trafiać, bo nie jest zbyt szybkostrzelny, a dodatkowo wolno się przeładowuje.


Najlepsze karabiny powtarzalne

Karabin powtarzalny Litchfield - 348 dol./ranga 18.

Jeśli chodzi o karabiny powtarzalne, a więc średni dystans, zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na Litchfielda, który niestety sporo kosztuje, ale wynagradza cenę szybkostrzelnością i celnością. Ta ostatnia dość mocno zmniejsza się w ruchu, ale jeśli lubisz ostrzeliwać przeciwników zza osłony, lepszego karabinu nie znajdziesz.

Karabin powtarzalny Lancaster - 243 dol./ranga 12.

W segmencie karabinów powtarzalnych z Litchfieldem może się równać tylko Lancaster - nieco tańszy i chętniej wybierany model, który znajduje się w ekwipunku nawet doświadczonych graczy w Red Dead Online.

Zadaje nieco mniejsze obrażenia niż konkurencyjne bronie, ale nadrabia szybkostrzelnością. Dodatkowo obrażenia nie spadają tak drastycznie wraz z odległością celu, jak to ma miejsce w przypadku karabinu Evans.

Lekki sztucer - 72 dol./ranga 8.

To broń stworzona do polowania na mniejsze ssaki i większe ptaki, co nie zachęca do eksperymentowania na polu PvP i PvE, ale magazynek mieszczący aż 14 nabojów i bezkonkurencyjna szybkostrzelność sprawia, że nadaje się do starć z większymi grupami wrogów.

Wystarczy upewnić się, że celujemy w górną część ciała, a najlepiej głowę. Wprawny strzelec jest w stanie pozbyć się nawet kilkunastu wrogów w zaledwie chwilę. Do odblokowania wystarczy 8. poziom.


Najlepszy karabin/snajperka

Karabin czterotaktowy - 216 dol./ranga 7.

Najlepszy wybór do walki na długi dystans. Powolna, lecz potężna broń, powalająca jednym celnym strzałem. To jeden z najlepszych karabinów, jakie można kupić w pierwszych godzinach zabawy w Red Dead Online, a stosunkowo niska cena sprawia, że to dobry zamiennik dla droższego karabinu Carcano.

Co ciekawe, karabin nie był godną polecenia bronią od samego początku trybu multiplayer. Miał tendencję do częstego pudłowania, mimo że gracz miał wrażenie, że pocisk powinien trafić cel. Model naprawiono jednak w ramach aktualizacji Profesje na pograniczu, czyniąc z niego najlepszy wybór dla snajperów.


Najlepsza strzelba

Strzelba powtarzalna - 434 dol./ranga 11.

Przez wielu uważana za najlepszą broń w grze. To być może nieco przesadne stwierdzenie, bo nie sprawdza się oczywiście na dystans, ale jest prawdziwie zabójcza na kilka metrów. Mieści aż 6 nabojów, co pozwala na co najmniej kilka poprawek po nieudanym strzale.

O ile na bliskim dystansie strzelba jest niemal nie do zatrzymania, to zaskakująco dobrze radzi sobie też w średniej odległości od celu. Gracze chwalą szczególnie celność tego modelu.


Pozostałe

Łuk - 24 dol./ranga 10.

To dość nieoczywisty wybór, ale do łuku warto podejść w niestandardowy sposób, przykładowo używając Zabójczej precyzji, która zagwarantuje nam śmiertelne trafienie w głowę i nie pozwoli spudłować. Nie jest to może najszybsza broń, ale jest niemal całkowicie cicha, a tym samym nadaje się dla skrytych zabójców.

Łuk przydaje się szczególnie w trybach PvP z playlisty przejęć, szczególnie w Grabieży, gdzie pozostanie poza radarem niemal gwarantuje zwycięstwo. Cena broni również jest zachęcająca, a do odblokowania wystarczy zaledwie 10. poziom.

Tomahawk - ranga 36.

To wybór raczej dla wprawionych graczy (tym bardziej, że odblokujesz go dopiero na 36. poziomie), ale z automatycznym celowaniem w trybie Zabójczej precyzji powinien go spróbować każdy. Tomahawk sprawdza się jako broń do walki wręcz oraz miotana - wystarczy dobrać atak do odległości od celu.

Dobrym sposobem sprawdzenia, czy broń ci się spodoba, jest wzięcie udziału w meczach o nazwie Liczy się każde trafienie - z playlisty Eliminacji.

Spis treści: Red Dead Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Red Dead Online - śmierć konia i ubezpieczenie, jak odzyskać, marna chabeta

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze