Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Online - poradnik i najlepsze porady

Jak grać, zarabiać, misje fabularne, tryby gry, porady ogólne do RDR 2 Online.

Witamy w poradniku do Red Dead Online, czyli sieciowego trybu gry Red Dead Redemption 2. Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że na obecną chwilę zawartość multiplayer znajduje się w fazie beta.

Wciąż nie jest to więc finalna wersja Red Dead Online. Podczas rozgrywki możesz więc napotkać wiele błędów, kłopotów ze stabilnością połączenia czy nie do końca wyważonej ekonomii w grze. Nie zdziw się zatem, jeśli będziesz zarabiał mało, a wszystko wyda się bardzo drogie.

W ramach Red Dead Online czekają cię misje fabularne, zadania dodatkowe, a także kilka odrębnych trybów, które nie mają związku z rozgrywką swobodną na całej mapie gry. W niniejszej publikacji przedstawiamy porady ogólne do trybu sieciowego RDR 2, a także opisujemy tryby, sztuczki i wiele innych.

Zapraszamy do lektury i życzymy miłej zabawy!


Ten poradnik dotyczy sieciowej części gry, czyli Red Dead Online. Jeśli szukasz poradnika i solucji do trybu fabularnego, skorzystaj z poniższego linka:


Poradnik i wskazówki do Red Dead Online

Poniżej znajdziecie przewodnik po sieciowym trybie RDR 2. Znajdziecie tu najważniejsze informacje dotyczące rozgrywki, trybów, misji i wielu innych aspektów gry. Multiplayer Red Dead Redemption 2 znajduje się wciąż w fazie beta, dlatego wiele elementów może jeszcze ulec zmianie.

W takim wypadku będziemy aktualizować poradnik na bieżąco. Kliknij w jeden z poniższych linków, aby przenieść się do danej podstrony poradnika do Red Dead Online. Zanim jednak to zrobisz, zapoznaj się także z innymi informacjami, które znajdziesz poniżej:

  • Jak włączyć i co to jest Gra swobodna (na dole tej strony)
  • Szybka podróż (na dole tej strony)

Początek i mechanika

Profesje na pograniczu, czyli klasy postaci

Tryby rywalizacyjne PvP

Wkrótce aktualizacja...


Porady ogólne do Red Dead Online

- Przejdź do ustawień trybu online u staw swojego konia jako prywatny. Dzięki temu tylko ty będziesz mógł nim jeździć i nie zostanie zabrany przez innego gracza, choćby w trybie współpracy. Uniemożliwi to także wskoczenie na nasze siodło przez losowego gracza.

- Inwestuj w tryb Zabójczej Precyzji. Jest to bardzo użyteczna rzecz w trybie sieciowym, choć nie spowalnia czasu jak w kampanii dla pojedynczego gracza. Stosowanie Zabójczej Precyzji pozwala za to na oddawanie celniejszych strzałów na dużych dystansach.

- Ubezpiecz konia. Gra podpowie, aby to zrobić już w samouczku, ale warto o tym pamiętać przy okazji zakupu kolejnego wierzchowca. W przypadku, gdy zginiesz lub gdy zginie sam koń, będziesz mógł go odzyskać po krótkim czasie, po prostu używając gwizdnięcia.

- Jeśli posiadasz grę w wersji Ultimate, wejdź do katalogu i przeszukaj każdą jego stronę. Dzięki temu natkniesz się na kilka darmowych przedmiotów, które zostały dodane właśnie do wspomnianej edycji gry.

- Strzelanie z dyliżansów może okazać się trudne, a istnieją misje, które będą tego wymagać. Nie przejmuj się jednak, gdyż możesz celować do wrogów podczas prowadzenia dyliżansu, a ten będzie automatycznie zmierzał po wyznaczonej trasie.

- Amunicję możesz kupować podczas przeglądania katalogu, ale także w poczekalni przed startem któregokolwiek trybu gry. Wystarczy wybrać stosowną opcję z menu po lewej stronie.

- Możesz korzystać z szybkiej podróży, jednak jest to dość kosztowne, zwłaszcza na samym początku zabawy. Uzbrój się zatem w cierpliwość i początkowo przemierzaj świat konno.

- Odpoczywaj przy obozowisku lub rozbijając je w świecie gry, dzięki czemu szybko zregenerujesz energię i zdrowie, nie poświęcając przy tym pożywienia, które zakupiłeś.


Jak włączyć i co to jest Gra swobodna

Gra swobodna w Red Dead Online to po prostu główny tryb sieciowej części RDR 2. Jest to piaskownica bazująca na dokładnie tej samej mapie, którą znasz z trybu fabularnego Red Dead Redemption 2. W ramach Gry swobodnej spotykasz innych graczy, którzy mogą być też wrogo nastawieni.

Jeśli wolisz grać w trybie Gry swobodnej, a nie w przygotowanych innych trybach, po prostu po włączeniu gry wybierz Tryb Online za pomocą R1/RB, a następnie kliknij we wskazane na powyższym obrazku strzałką miejsce. Zauważ, że po prawej stronie - za opcją „Dołącz do bandy” - znajduje się także opcja przeskoczenia do jednego z pięciu głównych Stanów:

  • Ambarino (niebezpieczna, zimowa sceneria);
  • Lemoyne (bagniste tereny, pełne zielonych łąk, właśnie tutaj startujesz w trybie Online);
  • Nowy Hanower (malownicze równiny i lasy);
  • Nowe Austin (bezlitosna pustynia i palące słońce);
  • Elizabeth Zachodnie (stepy, nieco pustynny krajobraz, ale znacznie więcej tu życia, niż w przypadku lokacji opisanej powyżej).

Szybka podróż

W Red Dead Online możliwe jest korzystanie z szybkiej podróży. Zrobisz to dokładnie w ten sam sposób, jak w główny trybie fabularnym gry. Stosowne miejsca są oznaczone ma mapie ikoną drogowskazu.

Gdy podejdziesz do jednego z nich i wykonasz interakcję, na liście po lewej stronie zauważysz miejsca, do których możesz przenieść się automatycznie, bez potrzeby samodzielnej jazdy konno. Zwróć jednak uwagę, że im dalsza podróż, tym większa opłata za szybkie przemieszczanie się, co jest bardzo kluczowe w początkowych fazach rozgrywki sieciowej.

Komentarze