Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Online - śmierć konia i ubezpieczenie, jak odzyskać, marna chabeta

Gdy nie zdążymy z otrzeźwiaczem.

W Red Dead Online koń może odnieść poważne rany, co poskutkuje powaleniem na ziemię, a nawet „śmiercią” zwierzęcia. Gracz ma też opcję ubezpieczenia rumaka, choć nie działa to tak samo, jak ubezpieczenie samochodu w GTA Online.

System ubezpieczenia, przywracania konia i przywołania rumaka zastępczego - tzw. marnej chabety - może być nieco niejasny, dlatego poniżej wyjaśniamy wszystkie wątpliwości.

Utrata i odzyskanie konia w Red Dead Online

Na początek ważna i dobra wiadomość - żaden koń w Red Dead Online nie może permanentnie umrzeć, nawet jeśli nie zdążymy użyć na nim otrzeźwiacza po powaleniu. Rumaka zawsze możemy odzyskać - niezależnie, czy był ubezpieczony czy nie.

Kiedy twój rumak odniesie natychmiastowe rany krytyczne (np. zostanie zastrzelony) lub będzie powalony i nie otrzyma otrzeźwiacza w przeciągu minuty, zostanie odesłany do stajni.

Aby odzyskać konia, gracz ma dwa wyjścia. Droższą opcją jest użycie menu gracza, by weterynarz uleczył rumaka i dostarczył go w miejsce, w którym stoi postać. W tym celu naciśnij L na PC lub strzałkę w lewo na padzie, zjedź na dół i wybierz Stajnia, potem Konie, a następnie Posiadane konie, gdzie będziesz mógł przywołać kompana za opłatą.

Tańsze wyjście to po prostu udanie się do stajni (ikona podkowy na mapie) i zapłacenie za leczenie na miejscu.

Jak kupić ubezpieczenie w Red Dead Online i czemu służy

Jeżeli koń w Red Dead Online ma wykupione ubezpieczenie, to pokrywa ono koszt leczenia po „śmierci”, a ponadto szybciej regeneruje rdzenie rumaka (więc gracz nie musi go karmić, by odzyskiwał życie lub wytrzymałość).

W przypadku gdy inny gracz zabije twojego ubezpieczonego konia, to będzie musiał pokryć koszt leczenia z własnej kieszeni.

To wszystkie korzyści z ubezpieczenia. Tak jak wspominaliśmy, nawet bez ubezpieczenia każdy gracz może odzyskać utraconego konia. Funkcja nie działa więc tak jak w GTA Online.

Aby kupić ubezpieczenie dla konia, udaj się do wybranej stajni. Gdy będziesz na miejscu, wybierz Konie, a potem Zarządzaj posiadanymi końmi. Zdecyduj którego konia chcesz ubezpieczyć i przejdź do zakładki Dodatkowe. Tam wystarczy już wybrać ubezpieczenie.

Ubezpieczenie konia nie jest jednak tanią usługą, bo kosztuje 5 sztabek złota. Najlepiej zachować więc pieniądze na najlepsze rumaki.

Wyjątkiem jest pierwsze zadanie w Red Dead Online - Honor koniokradów - w którym kradniemy swojego pierwszego konia i ubezpieczenie dla niego otrzymujemy za darmo.

Koń zastępczy, czyli marna chabeta

W Red Dead Online nigdy nie jesteś skazany na pieszą wędrówkę. Jeżeli twój osobisty koń utraci całe zdrowie i zostanie wysłany do stajni, po zagwizdaniu przybiegnie do ciebie marna chabeta.

To wątły, wręcz brzydki koń, którego rdzenie życia i wytrzymałości są na niskim poziomie. Rumak nie pozwala więc na długi galop, jednak doskonale nadaje się w sytuacjach krytycznych, gdy nie możesz wezwać własnego wierzchowca.

Nie ma ograniczeń co do marnej chabety. Rumak zawsze przybiegnie po zagwizdaniu, gdy stracisz swojego konia.

Następnie: Red Dead Online - najlepsze bronie: karabiny, rewolwery, pistolety, strzelby

Spis treści: Red Dead Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Red Dead Online - strzelanie z dwóch broni jednocześnie

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze