Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Redemption 2 w wersji na Switcha ocenione w Brazylii

Kolejna niespodzianka?

Brazylijska organizacja zajmująca się przyznawaniem grom kategorii wiekowych postanowiła znienacka rozbudzić nadzieje u fanów studia Rockstar Games. Na stronie firmy pojawiła się wzmianka o Red Dead Redemption 2 w wydaniu na Nintendo Switch.

Jak donosi serwis Gamingbolt, do szczegółów dokopał się niejaki Necro Felipe, informator rzekomo specjalizujący się w produkcjach od Nintendo. Historia zdążyła nas nauczyć, że przyznanie grze kategorii wiekowej ma z reguły miejsce niedługo przed oficjalną zapowiedzią. Red Dead Redemption trafiło na Switcha w zeszłym miesiącu, może więc faktycznie przyszła pora także i na „dwójkę”

Nie brak jednak słusznych wątpliwości. Na stronie organizacji widnieje co prawda wzmianka o Nintendo Switch, ale data poniżej wskazuje na 2018 rok. Felipe zapewnia jednak, że dopisek o nowej wersji pojawił się dopiero „niedawno”.

Najbardziej prawdopodobną opcją wydaje się więc debiut gry w chmurze. Informator szybko podważył pomysł w komentarzach pod wpisem, wyjaśniając, że streaming jest w Brazylii na tyle słabo rozwinięty, że gry z tego segmentu nie otrzymują nawet oficjalnej kategorii.

Nie wydaje się jednak, by przenośne urządzenie było w stanie zapewnić stabilną rozgrywkę bez znaczących ubytków w oprawie graficznej. Co prawda od premiery Red Dead Redemption 2 minie w tym roku pięć lat, ale wciąż mówimy o dosyć wymagającej produkcji. Wszyscy wolelibyśmy raczej uniknąć scenariusza, w którym twarz Arthura Morgana przypomina postacie z najnowszego Mortal Kombat.

Nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na sygnały od Rockstar Games lub Take-Two. Port oryginalnego Red Dead Redemption na Switcha okazał się ostatecznie sporym sukcesem, dlatego nie możemy wykluczyć, że wydawca postanowi kuć żelazo póki gorące.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Red Dead Redemption 2

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze