Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Online - Sport królów

Instrukcja, jak zdobywać punkty i wygrywać.

Jeśli szukasz dynamicznego i ciekawego trybu w Red Dead Online, wypróbuj Sport królów. Dwie drużyny konno walczą o pochodnię na mapie, a gdy ją przechwycą, muszą przejechać przez oznaczone punkty.

Wygrywa drużyna, która jako pierwsza zdobędzie trzy punkty. Zdobycie punktu jest możliwe tylko wtedy, gdy drużyna jest w posiadaniu pochodni.

Po przejęciu pochodni należy kierować się w stronę ognisk sygnałowych przeciwnej drużyny, które oznaczone są jako kolorowe miejsca na radarze (1). Każde zdobyte ognisko przybliża drużynę do zdobycia punktu, a progres obrazują okręgi wokół liczników punktów (2). Gdy okrąg całkowicie się wypełni - co jest równoznaczne z przejechaniem obok wszystkich ognisk - drużyna zdobywa punkt.

Zawodnik przenoszący pochodnię upuszcza ją, kiedy zostanie wyeliminowany, ale liczba żyć jest nieograniczona. Pochodnia wraca też na środek mapy, jeżeli gracz wyjedzie poza pole gry.

Pochodnia oznaczona jest ikoną płomienia na radarze (3), przy czym jego kolor jest zależny od tego, która drużyna ma pochodnię w posiadaniu. Kolor biały oznacza, że pochodnia jest „wolna” do wzięcia.

Progres punktu nie resetuje się, nawet jeśli okrąg został wypełniony tylko częściowo, a pochodnia została przejęta przez wrogów.

Każdy zawodnik jest wyposażony w krótką strzelbę jednoręczną, ale na mapie są też łuki z wybuchowymi strzałami, poukrywane w beczkach (ikona łuku na radarze).

Porady do trybu:

  • Staraj się nie zajeżdżać przeciwników od przodu. Atakuj z boku, unikając ich pola widzenia i biorąc ich z zaskoczenia
  • Za wszelką cenę chroń kolegę z drużyny, który przenosi pochodnię. Atakuj przeciwników, którzy biorą go na cel
  • Jako osoba przenosząca pochodnię jedź zygzakiem, kiedy ktoś cię śledzi. Spróbuj też gwałtownie zakręcać, bądź nieprzewidywalny
  • Dobrą taktyką dla przewożącego płomień jest też poczekanie na drużynę przed atakiem na ogniska - nie warto jechać samemu
  • Wybuchowe strzały zabijają po jednym celnym strzale. To potężna broń, szczególnie w parze z Zabójczą precyzją i kartą umiejętności Czarna Śmierć, czyli kombinacją, dzięki której zawsze trafisz cel

Następnie: Red Dead Online - Doborowy arsenał

Spis treści: Red Dead Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Red Dead Online - Azyl

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze