Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Online - Wyścig nieliniowy

Reguły trybu i wskazówki.

Wyścig nieliniowy ma nieco inne zasady, niż można się spodziewać po takiego rodzaju rozgrywce. Nie mamy tu wyznaczonej wąskiej trasy, a otwarty teren, po którym jeździmy swobodnie.

Aby wygrać, należy zaliczyć wszystkie punkty kontrolne, czyli przejechać w okolicy ognisk (1), oznaczonych na radarze żółtymi ikonami - kolejność jest dowolna. Na górze ekranu zobaczysz informację o tym, ile punktów zaliczyłeś (2), a także ile punktów zaliczył najlepszy gracz (3) - lub drugi zawodnik, jeżeli prowadzisz.

Kiedy przejedziesz przez wszystkie ogniska na mapie, będziesz musiał dostać się jak najszybciej do centralnego punktu na mapie, czyli „mety”. Celem jest oczywiście zrobienie tego jak najszybciej, przed pozostałymi zawodnikami.

Urozmaiceniem wyścigu nieliniowego jest możliwość atakowania graczy. Każdy zaczyna rozgrywkę bez broni, ale na mapie porozstawiane są beczki z bonusami (4), w tym bronią. Wyeliminowany zawodnik traci cały uzbierany ekwipunek, ale liczba żyć jest nieograniczona.

Są też beczki z doładowaniem wytrzymałości, które pozwalają na kontynuowanie szybkiego galopu. Rodzaj beczek rozpoznasz po ikonie na radarze - wytrzymałość to piorun, a broń to ikona konkretnego modelu. Poza minimapą beczki wyglądają identycznie.

Porady do trybu:

  • Choć w wyścigu nieliniowym można atakować innych graczy, powinieneś skupić się na odszukiwaniu celów. Eliminacje nie przekładają się bezpośrednio na wygraną
  • Dym to świetny sposób lokalizacji punktów kontrolnych, który pozwala mieć lepszy, przestrzenny pogląd na sytuację
  • Jeżeli grasz na padzie, naciskaj X/A, synchronizując się z galopem konia - inaczej szybko go zmęczysz
  • Nie zaczynaj wyścigu od środkowych punktów kontrolnych na mapie. Zlokalizuj cel wysunięty najbardziej na lewo lub prawo, a potem sukcesywnie zaliczaj kolejne. W ten sposób skrócisz sobie drogę

Następnie: Red Dead Online - wyścig nieliniowy z celami

Spis treści: Red Dead Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Red Dead Online - Wyścig z celami

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze