Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pamiętacie gracza Red Dead Online z 6000 godzin w grze? Otrzymał prezent od Rockstara

Na pożegnanie.

Historia użytkownika Stadii, któremu groziła utrata 6000 godzin w Red Dead Online, doczekała się szczęśliwego zakończenia. Gracz zachował postępy w grze, a oprócz tego otrzymał również pożegnalny prezent od twórców.

We wrześniu zeszłego roku internet obiegły wieści o planach wyłączenia usługi Google Stadia. Jednym z poszkodowanych przez decyzję firmy był ItsColourTV - miłośnik Red Dead Online, który który spędził we wspomnianym tytule ponad 6000 godzin. Zawiedziony fan wystosował do Rockstara wiadomość, w której prosił o możliwość przeniesienia stanu gry ze Stadii.

Działania gracza wspieranego przez rzeszę internautów przyniosły skutki. Po kilku tygodniach studio wydało komunikat o umożliwieniu użytkownikom platformy przeniesienia postępów w grze na inne urządzenia. Jak się jednak okazuje, nie był to koniec historii. ItsColourTV pochwalił się dziś prezentem, który otrzymał od twórców w ramach oficjalnego pożegnania ze Stadią.

A więc Rockstar Games wysłało mi ładną paczkę pełną gadżetów, w ramach podziękowania za 6000 godzin spędzonych w Red Dead Online. Otworzę ją podczas transmisji na żywo, gdy po raz ostatni zaloguje się do gry przed wyłączeniem Stadii” - poinformował streamer na Twitterze.

Niestety nie dowiedzieliśmy, jakie konkretnie gadżety przygotował Rockstar, bowiem transmisja z ich rozpakowywania odbędzie się dopiero jutro. 18 stycznia będzie także ostatnim dniem działania Google Stadia.

Warto zaznaczyć, że Red Dead Redemption 2 przeżywa w ostatnich tygodniach prawdziwy rozkwit. Tytuł cieszy się niezwykłą popularnością, o czym poświadczyć mogą chociażby statystyki platformy Steam. Tego samego nie można jednak powiedzieć o Red Dead Online. Rockstar nie ukrywa faktu, że wieloosobowy tryb porzucono, a większa część zespołu pracuje aktualnie nad nową odsłoną serii GTA.

Read this next