Skip to main content

Twarz wykuta w klifie. Wyjaśniamy smutną historię ukrytego miejsca w Red Dead Redemption 2

Dzieło przedstawia kobietę, w której był zakochany nieszczęśliwy rzeźbiarz.

CIEKAWOSTKA | Chyba każdy z graczy w Red Dead Redemption 2 z zapartym tchem spoglądał na piękne górskie krajobrazy w tym tytule. Jedną z ciekawszych form skalnych jest twarz kobiety wykuta w klifie. Za tym zjawiskiem kryje się jednak nieszczęśliwa historia. Jednocześnie jest to nawiązanie do góry Rushmore.

Skałę odnajdziemy w środku obszaru zwanego Grizzlies East, nieco na południe od jeziorka Moonstone Pond. Żeby wejść na drewniane rusztowanie okalające twarz, musimy przecisnąć się przez wąską szczelinę od strony północnej. Badając ten obszar, bohater może stworzyć szkic twarzy w dzienniku.

Z górnej platformy możemy zejść na niższy poziom, gdzie zobaczymy wiszącego rzeźbiarza. Po odstrzeleniu sznura, możemy ograbić jego ciało, aby uzyskać dostęp do listu, w którym twórca dzieła wyjaśnia powody swojego zachowania.

Jednocześnie twarz w skale jest nawiązaniem do legendarnej góry Rushmore, znajdującej się w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w stanie Dakota Południowa. Ta rzeczywista skała przedstawia nie jedną, ale aż cztery twarze. Są to prezydencie tego kraju, którzy odegrali istotną rolę w jego historii.

Następna ciekawostka: Medytujący mnich na szczycie góry

Zobacz także