Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Analiza pierwszego trailera Red Dead Redemption 2

Interesujące szczegóły i ujęcia.

Po długich oczekiwaniach, Rockstar zdecydował się w końcu zapowiedzieć swoją kolejną produkcję - Red Dead Redemption 2. Po pierwszym trailerze spodziewaliśmy się chyba nieco więcej, ale nadal nie brakuje imponujących widoków.

Dowiedzieliśmy się także, że całość zarejestrowano na PS4, ale nadal nie wiemy absolutnie nic na temat fabuły czy choćby czasu akcji. Twórcy promują wizerunek siedmiu rewolwerowców, ale czy graczom przyjdzie wcielić się w aż tyle postaci?

Poniżej kilka wybranych scen ze zwiastuna, razem z krótkim opisem i przewidywaniami.


1. Kowboj na tle zachodzącego słońca

A może to wschód? Trudno ocenić. Na pewno przyznać trzeba, że Rockstar rozpoczyna trailer od bardzo charakterystycznego - jeśli nie stereotypowego - ujęcia.


2. Zielona dolina

„Słyszę, kędy się motyl kołysa na trawie, kędy wąż śliską piersią dotyka się zioła” - napisał Mickiewicz, zainspirowany twórczością studia Rockstar. Poważniej rzecz biorąc, sam mały zbiornik wodny w środku doliny to różnorodność większa od pierwszego Red Dead Redemption.


3. Złota jesień

I kolejne zachodzące słońce. Tak, Rockstar, wiemy - to western.


4. W lesie

Jeszcze jedno spojrzenie na przyrodę w Red Dead Redemption 2. Co przenika przez drzewa? Oczywiście zachodzące słońce. Jest też mały gryzoń, który właśnie znalazł obiad. Jeśli o lesie mowa, to ciekawe, czy w tej odsłonie serii ponownie przyjdzie nam wytropić między drzewami Wielką Stopę i zapolować na niedźwiedzie z irytującym synem głównego bohatera.


5. Nad rzeką

Rzeka wije się leniwie pomiędzy górami. Ujęcie pokazuje skalę otwartego świata, jaki przyjdzie nam zwiedzić.


6. Obóz nad wodą

Imponujące ujęcie ogniska nad wodą. Ekspertów prosimy o określenie na podstawie układu gwiazd, w jakim miejscu i w jakim czasie toczy się akcja produkcji. W poprzedniej odsłonie serii założenie obozowiska pozwalało na wykonanie zapisu, zmianę stroju i szybką podróż. Spodziewamy się podobnych funkcjonalności w nowej grze.


7. Po polowaniu

Jelonek na grzbiecie konia wydaje się wskazywać na możliwość polowania. Mamy tylko nadzieję, że względem poprzedniej części skrócono animacje przedstawiające skórowanie zdobyczy. W tle widzimy domek, do złudzenia przypominający Beecher's Hope, czyli farmę Johna Martsona. Tam też w tle były góry, choć zabudowania otaczały drzewa. Ale jeśli to powrót i prequel, to czy spotkamy młodszego Wujka?


8. Wycieczka kanoe

Jedna postać w kapeluszu, druga z długimi włosami. Kowboj i Indianin? Mamy nadzieję, że w tej odsłonie bohater lub bohaterowie nauczą się pływać.


9. Opóźniony pociąg

Obecność kolei żelaznej zdaje się wskazywać na czas akcji nie odbiegający zbytnio od Red Dead Redemption. Są także bizony, odwieczne przekleństwo maszynistów.


10. W mieście

Po lewej przemyka dyliżans, czyli - jak w przeszłości - opcja podróży z miejsca na miejsce. W sklepie kupimy zapewne przydatne zapasy i sprzedamy skóry.


11. Życie na farmie

Kowboj wsiada na konia, ale ważniejsze jest potwierdzenie, że w grze zobaczymy krówki! Cóż, nie jest to może wcale takie ważne. Uwagę zwracają interesująco oświetlone efekty cząsteczkowe.


12. Miasteczko

Ta mieścina widziała już lepsze czasy. Sępy pożywiają się biednym pieskiem, drugi czworonóg stara się je odgonić. Na drugim planie dogasa spalony budynek. Uwagę zwraca elektryczność oraz stosunkowo nowoczesne zabudowania z cegły, co może przeczyć idei prequelu.


13. Pole naftowe

Tu także nie brakuje ognia. Wydaje się, że płoną szyby na polu naftowym. Uwagę zwraca fakt, że wiatrak na pierwszym planie wskazuje odmienny kierunek wiatru niż dym w tle. Krytyczne niedopatrzenie ze strony deweloperów.


14. Siedmiu wspaniałych

Grupa siedmiu kowbojów powtarza się w materiałach promocyjnych. Czyżby Rockstar chciał pobić GTA 5 i zaoferować aż tylu bohaterów, czy będzie to grupa pościgowa? A może więcej postaci ma symbolizować koncentrację na trybie wieloosobowym? Wszyscy są zamaskowani, co utrudnia identyfikację i porównanie z poprzednią odsłoną.


15. Otwarty świat

Na koniec spojrzenie na ogólną skalę świata. Warto przypomnieć sobie wcześniejsze obrazki z gęstymi lasami i zielonymi dolinami. Teraz nie ma ich nawet w zasięgu wzroku, co powinno dać pogląd na różnorodność i rozmiar dostępnych terenów.

16. Data premiery

Data premiery została wyznaczona na jesień przyszłego roku. Na razie potwierdzono wyłącznie wersje konsolowe. Warto przypomnieć, że ostatni przebój Rockstar był dwukrotnie przekładany - nie jest więc wykluczone, że RDR2 zobaczymy na półkach dopiero wiosną 2018 roku. Może to sugerować również dość ubogi w gameplay pierwszy zwiastun.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze