Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Strategia gry, budynki, jednostki i mechanika.

Witamy w poradniku do Warcraft 3: Reforged, czyli remake'u popularnej strategii czasu rzeczywistego (RTS) wydanej oryginalnie w 2002 roku. W publikacji znajdziecie ogólne wskazówki, z którymi warto zapoznać się przed rozpoczęciem zabawy. Ponadto zawarliśmy opisy mechaniki, strategie dla poszczególnych ras oraz opisy budynków i jednostek.

Warcraft 3: Reforged skupia się na walce między czterema zróżnicowanymi rasa: ludźmi, orkami, nieumarłymi oraz nocnymi elfami. Tytuł zawiera rozbudowaną kampanię fabularną, odsłaniającą tajniki każdej z nich, a także tryb sieciowy, umożliwiający walkę z innymi graczami.

Życzymy udanej zabawy!


Poradnik i wskazówki do Warcraft 3

Na poniższych stronach zapoznasz się z mechaniką w Warcraft 3: Reforged. Opisujemy tutaj wszystkie najważniejsze, kluczowe elementy rozgrywki, dzięki czemu ułatwisz sobie zabawę.


Rasy, budynki, jednostki i strategie gry

Poniżej znajdziecie odnośniki prowadzące do stron poświęconych budowlom i oddziałom dla każdej z ras, którymi możemy pokierować w trakcie rozgrywki.

Ludzie:

Orki:

Nieumarli:

Nocne elfy:


Warcraft 3 - porady ogólne

Zapoznaj się z tymi wskazówkami, by łatwiej wejść w świat gry.

- Opanuj skróty klawiaturowe - umożliwiają szybkie i sprawne zarządzanie bazą i jednostkami. Wprawdzie wszystkie komendy możesz wydawać również myszką, jednak zabiera to cenny czas i jest po prostu mniej wygodne, niż korzystanie z klawiatury. Większość skrótów wyświetla się po najechaniu na dany element interfejsu, a pozostałe można sprawdzić lub zmienić w opcjach.

- Grupuj oddziały, co umożliwi efektywniejsze ich wykorzystanie podczas walki. Po zaznaczeniu danej grupy jednostek wciśnij i przytrzymaj klawisz ctrl, a potem wybierz jedną z cyfr. Następnie wystarczy wcisnąć daną cyfrę, aby wybrać oddział.

- W identyczny sposób możesz też zaznaczać budynki. Dobrze się to sprawdza na przykład w przypadku budowli produkcyjnych, ponieważ możesz na bieżąco rekrutować nowe jednostki, bez potrzeby przesuwania ekranu nad bazę.

- Zapoznaj się z rasą, którą grasz. Chociaż ogólne zasady rozgrywki wyglądają podobnie, to każda ze stron konfliktu posiada mocne i słabe strony. Zapoznanie się z nimi i wykorzystanie podczas starć często odgrywa kluczową rolę w trakcie gry.

- Umiejętnie wykorzystuj bohaterów. Są to jednostki posiadające specjalne, często bardzo potężne umiejętności. Dlatego nie ignoruj ich i staraj się zawsze dołączać je do tworzonej armii.

- Przejdź kampanie fabularne - jeśli zaczynasz zabawę ze światem Warcrafta, to jest to najlepsza metoda, żeby stopniowo postać tajniki mechaniki oraz zapoznać się z każdą z ras.


Interfejs i oznaczenia na ekranie

Poniżej znajdują się informacje związane z interfejsem, czyli najważniejszymi elementami widocznymi na ekranie w trakcie rozgrywki.

  1. Główny ekran gry - to w tym miejscu prowadzona jest główna część rozgrywki. Zaznaczasz tu jednostki i budynki oraz wydajesz wszystkie rozkazy.
  2. Menu opcji - możesz tu szybko sprawdzić bieżące zadania (w kampanii fabularnej), przejść do menu (F10), sprawdzić relacje z sojusznikami oraz archiwalne wiadomości.
  3. Cykl dnia i nocy - pokazuje bieżącą część dnia. Pora dobry posiada wpływ na zasięg wzroku jednostek, a także na niektóre ich zdolności i wpływ pewnych czarów.
  4. Menu surowców - możesz tu szybko sprawdzić poziom złota, drewna, żywności (czyli limit jednostek) i koszta produkcji.
  5. Wolni robotnicy - jeśli jacyś pracownicy nie będą zaangażowani w żadną pracę, to wystarczy kliknąć w tę ikonkę, żeby szybko się do nich przenieść.
  6. Minimapa - możesz tu szybko sprawdzić bieżącą sytuację. Na mapie zaznaczane są ważne rzeczy pokroju budynków, kopalń i jednostek.
  7. Informacje o jednostce, budynku - wszystkie ważne wiadomości i statystyki na temat zaznaczonego oddziału albo budowli. W przypadku zaznaczenia większej ilości jednostek masz szybki wgląd w ich poziom zdrowia i many.
  8. Menu rozkazów, produkcji - po zaznaczeniu oddziału pojawią się tu rozkazy, jakie możesz jej wydać. W przypadku budynków pojawią się ulepszenia i jednostki, jakie możesz zakupić.
  9. Dodatkowe informacje - pojawiają się po najechaniu na różne elementy interfejsu, najczęściej w menu rozkazów i produkcji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Warcraft 3: Reforged

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.
Komentarze