Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - żywność i limit jednostek

Poznaj ograniczenia ilościowe i ekonomiczne tworzonej armii.

Oprócz surowców w postaci złota i drewna w ekonomii Warcraft 3: Reforged ważną rolę odgrywa też żywność oraz koszta produkcji. Są to wskaźniki związane z werbunkiem wszystkich nowych jednostek - zarówno robotniczych, jak i wojskowych.

Poziom żywności (1) znajduje się w prawym górnym narożniku ekranu. Pierwsza liczba określa liczbę posiadanych jednostek, a druga liczbę oddziałów, jakie możesz posiadać. Jeżeli będziesz chciał stworzyć więcej jednostek niż wynosi limit, to okaże się to po prostu niemożliwe.

Warto tu zaznaczyć, że przy tworzeniu nowych jednostek trzeba brać pod uwagę nie tylko koszt surowców (złota i drewna), ale także żywności. Należy pamiętać, że podstawowe jednostki wymagają zazwyczaj dość mało żywności (2), ale te zaawansowane są już pod tym względem droższe. Przykładowo piechur wymaga 2 jednostek jedzenia, a rycerz na koniu już 4.

W jaki sposób zwiększyć limit żywności i podnieść ilość możliwych do stworzenia jednostek? Należy stawiać odpowiednie budynki, które go podniosą. Przykładowo u ludzi są to Farmy (3). Oprócz nich limit jednostek zwiększają też główne budynki bazy - w przypadku ludzi jest to na przykład ratusz. Im więcej budowli tego typu wzniesiesz, tym więcej jednostek będziesz mógł zwerbować. W zależności od rasy budynki mogą mieć specjalne bonusy.

Poniżej przedstawiamy budynki zwiększające limit jednostek u poszczególnych ras:

  • Ludzie - Farmy (nie posiadają bonusów)
  • Orki - Legowisko orków (umożliwiają schronienie peonów, aby atakowały wrogie jednostki)
  • Nieumarli - Zigurat (możliwe jest przekształcenie go w budynek obronny)
  • Nocne elfy - Księżycowa studnia (może przywracać zdrowie i manę jednostek, a w nocy uzupełnia manę)

Następnie: Warcraft 3 - koszty produkcji

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - złoto i drewno, surowce, kopalnie i lasy

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze