Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - orki: budynki

Budowle jednej z czterech ras.

W tym miejscu znajdziecie opis wszystkich budowli, jakie mogą wznosić orki w Warcraft 3: Reforged. Chociaż rasa ta koncentruje się głównie na rozwiązaniach siłowych, to w jej szeregach nie brakuje też oddziałów korzystających ze zdolności magicznych.

Wielka sala - podstawowy budynek orków, w którym możesz produkować peonów (jednostki robotnicze), a także składować surowce w postaci złota i drewna. Z czasem możesz go rozwinąć w Warownię, a następnie Fortecę, uzyskując dostęp do nowych budynków i jednostek.


Ołtarz burz - miejsce rekrutowania bohaterów oraz wskrzeszania, jeśli umrą w walce.


Koszary - podstawowy budynek militarny, w którym możesz produkować siepaczy, łowców głów i burzycieli. Ponadto są tu do rozwinięcia różne ulepszenia bojowe.


Tartak wojenny - podstawową funkcją tej budowli jest składowanie drewna, ale możesz tu również rozwinąć szereg bojowych ulepszeń.


Totem taurenów - budynek umożliwiający werbunek taurenów, a także ulepszanie ich.


Dom duchów - miejsce, w którym możesz kupować jednostki magiczne: szamanów oraz znachorów, a także wykupywać im dodatkowe zaklęcia.


Bestiarnia - budynek umożliwiający kupowanie jednostek bojowych: jeźdźców, bestie kodo, jeźdźców nietoperzy oraz jeźdźców wiatru. Ponadto jest tu szereg ulepszeń do wykupienia.


Legowisko - dostarcza żywność, zapewniając zwiększenie limitu jednostek. Do budynku możesz też wprowadzić peony, dzięki czemu będą w stanie atakować jednostki naziemne i powietrzne.


Strażnica - budowla obronna, dzięki której możesz atakować oddziały lądowe i powietrzne.


Emporium voodoo - sklep, w którym bohaterowie mogą kupować różne przedmioty (w zależności od stopnia rozwinięcia Wielkiej sali i wybudowania innych budowli).

Następnie: Warcraft 3 - orki: jednostki podstawowe - peon, siepacz, łowca głów, tauren

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze