Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - ludzie: jednostki magiczne - kapłan, czarodziejka, łamacz zaklęć

Oddziały bojowe i wspierające.

Na bieżącej stronie znajdziesz opisy kolejnych jednostek bojowych, jakie mogą wyć werbowane w rasie ludzi w Warcraft 3: Reforged. Tym razem skupiamy się na oddziałach magicznych, które mogą wspierać naszą armię potężnymi zaklęciami.

Kapłan - jednostka wspierająca, której głównym zadaniem jest leczenie rannych oddziałów. Należy pamiętać, aby kapłanów nie rzucać w środek bitwy, gdzie staną się łatwym celem dla wrogów. Warto dodatkowo go przeszkolić, aby podnieść zapasy i czas regenerowania się many. Jeśli chcesz, to możesz również wykorzystywać kapłana do usuwania wzmocnień jednostek na danym obszarze (Rozproszenie magii) oraz czasowo podnieść statystyki ataku i obrony sojuszników (Wewnętrzny żar).


Czarodziejka - potężna jednostka magiczna, która w podstawowej wersji może spowalniać przeciwników. Po odpowiednim przeszkoleniu zyskuje zaklęcia Niewidzialności, a przede wszystkim Polimorfii. Ostatnia zdolność umożliwia zamianę wrogich jednostek w owce. Jest to niezwykle potężna broń, umożliwiająca szybkie wyeliminowanie najbardziej niebezpiecznych rywali. Należy jednak pamiętać, aby czarodziejkę zawsze trzymać z dala od pola bitwy, ponieważ jej wytrzymałość stoi na bardzo małym poziomie.


Łamacz zaklęć - jednostka służąca przede wszystkim do walki z wrogimi czarodziejami. Posiada odporność na zaklęcia. Przy korzystaniu z tego oddziału warto rozwinąć ulepszenie Sprzężenie, które nie tylko zabiera trafionym celom manę, ale zadaje też dodatkowe obrażenia. Z kolei Kradzież zaklęcia umożliwia przenoszenie pozytywnych efektów z wrogów na oddziały sojusznicze i negatywnych efektów z oddziałów sojuszniczych na jednostki przeciwnika.

Następnie: Warcraft 3 - ludzie: jednostki oblężnicze - kanonierzy, machina oblężnicza

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - ludzie: jednostki podstawowe - chłop, piechur, strzelec, rycerz

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze