Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - nieumarli: budynki

Budowle jednej z ras.

Na tej stronie znajdziesz opisy wszystkich budynków związanych z rasą nieumarłych w Warcraft 3: Reforged. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ rozgrywka tą rasą dość mocno różni się od prowadzenia między innymi ludzi.

Nekropolia - podstawowy budynek, w którym możesz szkolić akolitów oraz składować przynoszone przez ghule drewno. Z czasem możesz go rozwinąć w Sale umarłych i Cytadelę, dzięki czemu odblokujesz dostęp do nowych jednostek i budynków.


Zigurat - budowla podnosząca ilość pożywienia, a co za tym idzie, zwiększająca limit jednostek. Można go przekształcić w budynki obronne: Wieżę duchów (atakuje cele naziemne i powietrzne) lub Nerubiańską wieżę (atakuje zimnem jednostki powietrzne i lądowe, spowalniając je)


Ołtarz ciemności - budynek, w którym możesz rekrutować oraz wskrzeszać bohaterów.


Krypta - podstawowy budynek militarny, gdzie możesz produkować: ghule, biesy podziemi i gargulce, a także kupować ulepszenia.


Dół ofiarny - możesz poświęcać akolitów i przekształcać ich w cienie. Są to niewidzialne jednostki, które nie mogą atakować, ale posiadają zdolność odkrywania innych niewidzialnych oddziałów.


Cmentarz - miejsce składowania drewna oraz produkcji zwłok. Można też kupować ulepszenia.


Rzeźnia - budynek, w którym można kupować oddziały bojowe: plugastwa, obsydianowe posągi i wozy z mięsem.


Świątynia potępionych - budynek, w którym można tworzyć jednostki magiczne: nekromantów i banshee, a także kupować do nich ulepszenia.


Kościelsko - miejsce zakupu żmija mrozu.


Nawiedzona kopalnia złota - umożliwia akolitom przejęcie kopalni i wydobywanie z niej złota bezpośrednio, bez potrzeby transportowania go do Nekropolii.


Grobowiec z relikwiami - sklep, w którym bohaterowie mogą zaopatrywać się w różne przedmioty, w zależności od stopnia rozwoju Nekropolii i postawieniu innych budynków.

Następnie: Warcraft 3 - nieumarli: jednostki podstawowe - akolita, ghul, plugastwo

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze