Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - nieumarli: jednostki magiczne - banshee, nekromanta

Oddziały posługujące się potężnymi zaklęciami.

Na tej stronie poradnika znajdziesz opisy oddziałów magicznych, które dysponują potężnymi zaklęciami w Warcraft 3: Reforged. Ich umiejętne zastosowanie może często zmienić przebieg bitwy, jednak należy pamiętać, że jednostki te najlepiej trzymać w pewnej odległości od głównego pola bitwy.

Banshee - pomocnicza jednostka magiczna, która może atakować zarówno cele naziemne, jak i powietrzne. Dzięki Powłoce magicznej może zabezpieczyć wybrany cel przed atakami magicznymi. Znacznie ciekawszą zdolnością jest jednak Opętanie, umożliwiające kosztem życia Banshee, przejęcie kontroli nad wybraną jednostką wroga (poza latającymi, bohaterom i stworzeniom powyżej piątego poziomu).

Dzięki temu możesz podczas bitwy szybko przejąć kontrolę na przykład nad magicznym lub bardzo silnym oddziałem rywala. Ponadto możesz przejmować jego robotników i tym samym tworzyć budynki i jednostki normalnie niedostępne dla rasy nieumarłych.


Nekromanta - kolejna jednostka magiczna w armii nieumarłych, której główną możliwością jest przywoływanie szkieletów z ciał (Ożywienie zmarłych). W ten sposób możesz szybko rozbudować swoją armię o słabe, ale liczne wojska kościstych wojowników. Maksymalnie można przyzwać do 25 szkieletów, które rozpadną się po 40 sekundach, chyba, że rozwiniesz ulepszenie umożliwiające wydłużenie tego czasu o 15 sekund. W przypadku najazdu wrogich wojsk możesz ustawić nekromantów wokół cmentarza, gdzie znajdują się zwłoki do wskrzeszenia. Po dojściu do mistrzostwa w nekromancji możesz też przywoływać kościanych magów.

Zdolność Okaleczenia umożliwia znaczne spowolnienie wybranej jednostki wroga, a także zmniejszenie jej zdolności ofensywnych. Jest zatem przydatne przeciwko szczególnie silnym oddziałom przeciwnika. Przeklęty szał umożliwia z kolei przyspieszenie ataków sojuszniczej jednostki, ale stopniowo pozbawiając ją zdrowia. Warto więc używać tej umiejętności głównie na bohaterach i wytrzymałych oddziałach, z dużą ilością punktów życia.

Następnie: Warcraft 3 - nieumarli: jednostki latające - gargulec, żmij mrozu

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - nieumarli: jednostki oblężnicze i pomocnicze - wóz z mięsem, bies podziemi, obsydianowy posąg

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze