Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - bohaterowie, herosi, werbunek, zdolności

Poznaj informacje związane z jednostkami specjalnymi armii.

Bohaterowie, zwani również herosami, to specjalny rodzaj jednostek, który stanowi mocne wzmocnienie naszej armii w Warcraft 3: Reforged. W kampanii fabularnej takie oddziały są z góry przypisani do poszczególnych misji, ale w trakcie potyczek każda z ras może tworzyć własnych herosów. I, chociaż nie są konieczni przy tworzeniu armii, to zdecydowanie warto się nimi zainteresować zwłaszcza ze względu na ich zdolności specjalne.

Bohaterów można werbować w specjalnych budynkach, zwanych ołtarzami (1). Po jego wybraniu z prawej strony pojawi się lista herosów (2), których możesz rekrutować. Poniżej prezentujemy budynki poszczególnych ras, gdzie można dokonywać ich zakupu:

  • Ludzie - ołtarz królów
  • Orki - ołtarz burz
  • Nieumarli - ołtarz ciemności
  • Nocne elfy - ołtarz przodków

Po zwerbowaniu bohatera (3) w menu na dole z prawej pojawią się jego zdolności specjalne oraz ikona awansu (4). Po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów doświadczenia będziesz mógł w tym miejscu odblokowywać nowe zdolności bohatera lub wzmacniać już rozwinięte.

W jaki sposób herosi mogą się rozwijać? Przede wszystkim przez udział w bitwach i rozprawianiu się z wrogimi jednostkami oraz budynkami. Warto ponadto oczyszczać krypty z potworów, w których możesz znaleźć cenne przedmioty. Każdy heros posiada bowiem indywidualny ekwipunek (5). Przedmioty dla herosów można również kupować w specjalnych budynkach, jakie możesz tworzyć w bazach. Po awansowaniu na wyższy poziom będziesz też mógł wybrać jedną z kilku dostępnych zdolności (6).

Jeśli chodzi o ogólne zarządzanie bohaterami, to warto wiedzieć o kilku rzeczach. Podczas rozgrywki możesz werbować do trzech bohaterów. Pierwszy jest za darmo (potrzebuje tylko żywności), natomiast koszt każdego kolejnego jest większy, a do tego wymaga rozwoju głównego budynku w bazie.

Po śmierci bohatera możesz przywrócić (7) go do życia w ołtarzu, jednak trzeba będzie za niego zapłacić. Herosi mogą osiągnąć maksymalnie 10 poziom doświadczenia (do 5 poziomu mogą rozwijać się w walce z neutralnymi wrogami, a potem już tylko w walce z przeciwnikiem).

Następnie: Warcraft 3 - pasek zdrowia jednostek i budynków: jak włączyć na stałe

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - dzień i noc, różnice, cykl dobowy

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze