Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - nieumarli: jednostki oblężnicze i pomocnicze - wóz z mięsem, bies podziemi, obsydianowy posąg

Oddziały wspierające i przydatne przy oblężeniach.

Na tej stronie poradnika znajdziesz opisy jednostek, które przydają się w trakcie ataków na wrogie umocnienia i bazy w Warcraft 3: Reforged. Ponadto są tu również opisy oddziałów, które przydają się w celu wspierania naszej armii.

Wóz z mięsem - ciężka i powolna broń oblężnicza, przeznaczona do atakowania budynków z dużego dystansu przy pomocy ciał z pola bitwy. Dzięki możliwości opracowania Chmury skażenia, może zwiększyć efektywność ostrzału. Należy pamiętać, że oddział ten jest podatny na ataki, dlatego należy trzymać go z dala od wrogich jednostek i zapewnić mu osłonę własnych. Dodatkowo możesz na bieżąco naprawiać te jednostki przy pomocy akolitów.


Bies podziemi - dystansowa jednostka wsparcia, zdolna do atakowania oddziałów naziemnych i powietrznych. Bardzo przydatną umiejętnością jest Sieć, dzięki której można ściągnąć na dół jednostkę latającą i przez kilkanaście sekund atakować tak, jakby była naziemną. Z kolei Zagrzebanie umożliwia biesowi zakopanie się w ziemi i stopniową regenerację zdrowia.


Obsydianowy posąg - pomocnicza jednostka, która regeneruje zdrowie i manę pobliskich oddziałów. Można rozwinąć u niej możliwość nieodwracalnego przekształcenia w postać niszczyciela. Jest to latający oddział skupiający się na obronie przed czarami. Dzięki niemu możemy między innymi na wybranym obszarze pozbyć wszystkie jednostki zarówno pozytywnych, jak i negatywnych efektów, jakie na nie oddziałują.

Następnie: Warcraft 3 - nieumarli: jednostki magiczne - banshee, nekromanta

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - nieumarli: jednostki podstawowe - akolita, ghul, plugastwo

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze