Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - ludzie: bohaterowie - paladyn, arcymag, król góry, mag krwi

Opisy herosów i przykładowe strategie oraz taktyki.

Rasa ludzi dysponuje w Warcraft 3: Reforged czterema herosami, którzy mogą stanowić potężne wsparcie rozwijanej armii. Wśród nich są zarówno jednostki sprawdzające się świetnie w walce, jak i oddziały koncentrujące się na wspieraniu sojuszników. Więcej ogólnych informacji na temat bohaterów znajdziecie w innym dziale poradnika.

Paladyn - bohater specjalizujący się w działaniach defensywnych oraz wspieraniu sojuszniczych jednostek. Bardzo przydatną zdolnością jest Święta światłość umożliwiająca leczenie wskazanych oddziałów. Warto z niej korzystać zwłaszcza na jednostkach najbardziej narażonych na wrogie ataki, czyli na piechurach i rycerzach. Umiejętność ta zadaje też obrażenia nieumarłym.

Boska tarcza zapewnia z kolei czasową odporność na ataki fizyczne i magiczne, dzięki czemu sprawdza się bardzo dobrze w większych potyczkach, gdzie paladyn jest narażony na wrogie ciosy i czary. Heros ten może również zwiększać wartość pancerza wskazanych jednostek (Aura oddania) oraz, co jest szczególnie przydatne, wskrzeszać do sześciu poległych oddziałów (Wskrzeszenie).


Arcymag - magiczny heros specjalizujący się w zaklęciach ofensywnych, które może rzucać zarówno na jednostki naziemne, jak i powietrzne. Należy przy tym pamiętać, że są to jednostki bardzo podatne na wrogie ataki, dlatego trzeba trzymać je z dala od przeciwników. Arcymagowie dysponują możliwością wywołania potężnej Zamieci, która falowo zadaje obrażenia oddziałom na wybranym obszarze.

Aura geniuszu przyspiesza regenerację many pobliskich oddziałów, a Grupowa teleportacja umożliwia błyskawiczne przeniesienie do 24 jednostek, w tym herosa, w pobliże własnej jednostki lub budynku. Możesz w ten sposób zaskoczyć rywala podczas walki albo szybko uciec z pola bitwy. Bardzo przydatnym czarem jest też Żywiołak wody, przywołujący czasowo silnego wojownika, który sprawdza się bardzo dobrze zarówno na początku rozgrywki, jak i podczas samych bitew. Należy tylko mieć na uwadze, że niektóre oddziały (np. driady nocnych elfów) są w stanie błyskawicznie wyeliminować żywiołaka.


Król góry - wojownik specjalizujący się w walce ofensywnej, który dysponuje umiejętnościami przydatnymi w trakcie prowadzenia starć. Pocisk burzy to potężny atak dystansowy, zabierający trafionemu celowi dużo punktów życia oraz ogłuszający go. Waligrom zadaje pobliskim naziemnym jednostkom wroga obrażenia, a także mocno je spowalnia.

Walnięcie zwiększa możliwość zadania przeciwnikom dodatkowych obrażeń oraz ogłuszenie ich. Awatar zapewnia na minutę specjalne bonusy królowi gór. W tym okresie znacznie wzrasta pancerz wojownika, ilość punktów życia, siła ataków, a dodatkowo heros staje się niewrażliwy na ataki magiczne.


Mag krwi - heros specjalizujący się w rzucaniu ofensywnych zaklęć, którymi może atakować oddziały naziemne i powietrzne. Wygnanie spowalnia wrogą jednostkę i sprawia, że nie może wyprowadzać ataków fizycznych. Wyssanie many umożliwia zdobycie many od przeciwnika, który nią dysponuje. Mag może ją magazynować lub przekazać sojuszniczej jednostce.

Uderzenie płomieni przywołuje snop płomieni, które przez pewien czas rażą jednostki naziemne znajdujące się w ich zasięgu. Z kolei przywołanie Feniksa zapewnia spalającego się przywołańca, który w trakcie samospalania rani pobliskich przeciwników.


Przykładowa strategia

Jeśli chodzi o strategię związaną z ludzkimi bohaterami, to można zacząć od zwerbowania arcymaga i przywołania Żywiołaka wody, co zapewni już na starcie mocne wsparcie armii i możliwość oczyszczenia okolicznego terenu. Aura geniuszu zapewni lepszą regenerację many, a po rozwinięciu herosa Grupowa teleportacja umożliwi szybkie przemieszczanie wojsk.

Drugim bohaterem może być paladyn, przydający się w walkach i zapewniający wsparcie sojuszniczym jednostkom (Święta światłość, Aura oddania). Aby zadawać rywalom większe obrażenia warto z kolei zwerbować króla gór i rozwinąć u niego Pocisk burzy i Waligrom. Obydwa ataki zadają sporo obrażeń i ogłuszają lub spowalniają wrogie wojska, dając czas na zadanie im poważnych obrażeń.

Następnie: Warcraft 3 - ludzie: taktyki, strategie, wady i zalety

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - ludzie: jednostki latające - maszyna latająca, gryfi jeździec, jeździec smoczego jastrzębia

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze