Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - nocne elfy: jednostki magiczne - driada, druid szponów, druid pazurów

Oddziały korzystające z zaklęć.

Na bieżącej stronie poradnika znajdziesz magiczne jednostki nocnych elfów w Warcraft 3: Reforged. Są to oddziały specjalizujące się w rzucaniu różnych zaklęć. Dodatkowo niektóre z nich (druidzi) mogą przyjmować różne formy, znacznie zmieniające ich zdolności bojowe.

Driada - są to jednostki wspierające w pełni odporne na zaklęcia magiczne. Ataki driad są wzmacniane przez Powolną truciznę, która spowalnia wrogów i zadaje im dodatkowe obrażenia. Zdolność ta przydaje się w bitwach, dając innym jednostkom więcej czasu na zadawanie wrogom obrażeń. Z kolei umiejętność Zniesienia magii pozwala szybko usunąć negatywne efekty z jednostek sojuszniczych i pozytywne z oddziałów przeciwnika, zadając przy tym duże obrażenia wrogim przywołańcom.


Druid szponów - jednostka walcząca wręcz, która może korzystać z magicznych zaklęć i wspomagać sojusznicze oddziały. Umiejętność Ryku pozwala czasowo podnieść siłę ataku pobliskich sojuszników, a Odnowienie umożliwia leczenie wybranych oddziałów. Dodatkowo można rozwinąć zdolność Postać niedźwiedzia, dzięki której druid przybiera postać tego zwierzęcia, otrzymując duże bonusy do walki wręcz, ale kosztem regenerowania many.


Druid pazurów - jednostka wspierająca, walcząca na dystans i korzystająca z zaklęć. Dzięki Zaklętemu ogniowi może znacznie osłabić pancerz wybranego przeciwnika (najlepiej rzucać ten czar na silne jednostki rywali), a przy okazji zapewnić pole widzenia tego oddziału. U druida można również opracować Cyklon, który na kilkanaście sekund wznosi wybraną jednostkę niemechaniczną w górę. Oddział nie może się przemieszczać ani atakować, ale sam staje się nietykalny. Finalnie u druida można opracować Postać kruka burzy, dzięki której może wznieść się w powietrze.

Następnie: Warcraft 3 - nocne elfy: jednostki oblężnicze i pomocnicze - wyrzutnia glewii, górski olbrzym

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - nocne elfy: jednostki podstawowe - ognik, łuczniczka, łowczyni

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze