Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - nocne elfy: jednostki oblężnicze i pomocnicze - wyrzutnia glewii, górski olbrzym

Oddziały przydatne w trakcie szturmowania wrogich baz.

Poniżej znajdziesz opisy jednostek nocnych elfów w Warcraft 3: Reforged, które przydają się zarówno podczas atakowania wrogich fortyfikacji, jak i w trakcie bitew na otwartym polu. Ich umiejętne wykorzystanie może znacznie pomóc w odniesieniu zwycięstwa przez naszą armię.

Wyrzutnia glewii - jednostka oblężnicza dalekiego zasięgu. Wystrzeliwane glewie zadają duże obrażenia budynkom, co znacznie zwiększa efektywność ataku na wrogie fortyfikacje. Należy pamiętać, że oddział zadaje obrażenia obszarowe, które ranią również jednostki sojusznicze, dlatego trzeba uważać w trakcie prowadzenia ognia. Można rozwinąć ulepszenie Worpalne ostrza, umożliwiające prowadzenie szybszego ostrzału oraz niszczenie drzew.


Górski olbrzym - powolna, ale bardzo wytrzymała jednostka specjalizująca się w walce wręcz z oddziałami naziemnymi. Sprawdza się dobrze zarówno w walce z przeciwnikami, jak i wrogimi budynkami. Możesz ulepszyć wielkoludów korzystając z Prowokacji (zmusza wrogie oddziały do atakowania giganta) i Maczugi bojowej (wykorzystanie wyrwanego drzewa, jako broni do niszczenia fortyfikacji i zwiększającej zasięg ataku). Ponadto można podnieść jego zdolności bojowe (Utwardzona skóra i Odporna skóra).

Następnie: Warcraft 3 - nocne elfy: jednostki latające - hipogryf, baśniowy smok, chimera

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - nocne elfy: jednostki magiczne - driada, druid szponów, druid pazurów

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze