Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - orki: jednostki oblężnicze i wspierające - burzyciel, jeździec, bestia kodo

Oddziały przydatne w trakcie szturmów na wrogie bazy.

Na tej stronie poradnika znajdziesz opisy jednostek przydatnych w trakcie oblężeń wrogich baz, a także takich, które przydają się podczas walk z silniejszymi rodzajami przeciwników w Warcraft 3: Reforged.

Burzyciel - podstawowa jednostka oblężnicza, którą warto dołączać do ataków na wrogie bazy. Prowadzi ostrzał obszarowy na dużym dystansie, dzięki czemu nadaje się idealnie do niszczenia fortyfikacji obronnych oraz zwykłych budynków. Należy pamiętać, żeby trzymać te oddziały w drugiej linii i osłaniać innymi wojskami, ponieważ są podatne na wrogie ataki. Należy pamiętać, że obrażenia zadawane przez ataki mogą ranić też sojusznicze jednostki. Można podnieść zdolności bojowe oddziału, opracowując Płonącą oliwę, co doda do ataku obrażenia od ognia.


Jeździec - szybka jednostka specjalizująca się w atakach na budynki wroga. Ich ataki na budowle, podobnie, jak siepaczy, pozwalają zdobywać surowce. Najlepiej atakować wrogie fortyfikacje z zaskoczenia, a w przypadku zebrania się wrogiej armii, uciekać. Jeźdźcy są bowiem szybcy, ale niezbyt wytrzymali. Warto w ich przypadku ulepszyć zdolność Spętania, dzięki której będą mogli czasowo unieruchamiać wrogie jednostki. Chodzi tu również o oddziały powietrzne, które stają się przez to podatne na ataki naziemne.


Bestia kodo - ogromna jednostka składająca się z bestii oraz zasiadającej na niej bębniarza. Oprócz atakowania wrogich oddziałów, bestia kodo zapewnia pobliskim sojusznikom premię do zadawanych obrażeń (Bębny wojenne). Należy też pamiętać, że chociaż jednostka ta posiada dużo punktów życia, to jej pancerz pozostawia sporo do życzenia, dlatego należy pilnować, aby nie padła łupem rywali. Najskuteczniejszą zdolnością bestii kodo jest Pożarcie, umożliwiające zjedzenie wybranej jednostki rywala i zadawanie jej obrażeń, co sekundę, aż do jej śmierci. Warto korzystać z tej możliwości, aby szybko eliminować silne oddziały wroga.

Następnie: Warcraft 3 - orki: jednostki latające - jeździec wiatru, jeździec nietoperza

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - orki: jednostki magiczne - szaman, troll znachor, pasterz duchów

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze