Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - pasek zdrowia jednostek i budynków: jak włączyć na stałe

Skróty klawiszowe i zmiana ustawień.

W trakcie rozgrywki w Warcraft 3 ważnym czynnikiem jest poziom zdrowia naszych oddziałów i budowli w Warcraft 3: Reforged. Problem w tym, że wyświetlana na ten temat informacja dotyczy jedynie jednostek i budynków, które zaznaczymy. Paski zdrowia pozostałych będą w tym czasie niewidoczne.

Można to jednak szybko sprawdzić, korzystając ze skrótu klawiszowego. Wystarczy wcisnąć i przytrzymać klawisz „Alt", aby zostały podświetlone paski zdrowia (1) wszystkich naszych obiektów.

Skorzystanie z tego skrótu podświetla również paski zdrowia przeciwników (2). W ten sposób możemy szybko sprawdzić m.in., które z naszych jednostek wymagają leczenie lub wycofania z walki oraz, jakie oddziały rywala są bliskie śmierci i skoncentrować na nich nasze ataki.

Istnieją jeszcze dwa inne skróty klawiszowe. Klawisz „[" pokazuje zdrowie jedynie naszych obiektów, a „]" jedynie paski zdrowia wrogów.

Jeśli chcesz, aby paski zdrowia były wyświetlane na stałe, to możesz zmienić tę funkcję w ustawieniach. Oto, co należy zrobić:

  • Uruchom menu i wybierz Opcje (3)
  • Przejdź na zakładkę Rozgrywka (4)
  • Rozwiń opcję Pokaż paski zdrowia jednostek (5) i wybierz jedną z pozycji

W sumie do wyboru są trzy możliwości. Opcja Normalnie sprawia, że paski pojawią się po przytrzymaniu klawisza „Alt", Uszkodzone, że wyświetlone zostaną tylko paski jednostek, które nie posiadają pełnego życia, a Zawsze sprawi, że paski będą wyświetlane stale bez względu na sytuację.

Następnie: Warcraft 3 - potyczki z komputerem, zmiana rasy, edytor

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - bohaterowie, herosi, werbunek, zdolności

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze