Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - zwój miejskiego portalu, teleport

Teleportacja - jak z niej korzystać?

W Warcraft 3: Reforged ważną rolę odgrywa możliwość szybkiego przemieszczania się. Zdarza się, że podczas bitwy nie widzimy szans na wygraną, a próba ucieczki może skończyć się rzezią naszych wojsk. Warto w takich sytuacjach znać potężne możliwości, niepozornego na pierwszy rzut oka, zwoju.

W zwój miejskiego portalu jest wyposażony pierwszy bohater, jakiego stworzysz. Kolejne można kupować w sklepach (strzałka na obrazku powyżej) dla bohaterów lub w placówkach goblińskich - kosztują 350 sztuk złota. Pamiętaj, że aby to uczynić, w pobliżu budynku musi przebywać heros, którego chcesz wyposażyć w zwój.

W jaki sposób działa zwój miejskiego portalu? Po jego użyciu wokół herosa pojawia się pole, które po około pięciu sekundach przenosi jego oraz okoliczne oddziały naszej armii w pobliże wskazanego budynku głównego.

Podczas korzystania ze zwoju miejskiego portalu należy pamiętać o kilku rzeczach. Podczas jego przywoływania bohater staje się odporny na wszystkie wrogie ataki, ale inne jednostki mogą nadal być atakowane przez rywali. Dlatego najlepiej korzystać ze zwoju w oddaleniu od pola bitwy, gdzie wrogowi będzie trudniej rozprawiać się z naszymi oddziałami.

Trzeba też pamiętać, że podczas korzystania ze zwoju nie będą przenoszone jednostki robotnicze, które akurat coś budują, naprawiają lub przenoszą surowce. Ponadto zwój nie zadziała na oddziały z różnymi efektami pokroju uśpienia, znajdującymi się w pułapkach magicznych czy zakopanych w ziemi.

Korzystanie ze zwoju jest całkiem proste. Wystarczy wybrać zwój miejskiego portalu (1) z ekwipunku bohatera (skrót - „7" na klawiaturze numerycznej), wskazać, np. na minimapie (2), cel znajdujący się w pobliżu naszego lub sojuszniczego budynku głównego i rzucić czar. Po chwili bohater wraz z pobliskim oddziałem (3) zostanie teleportowany w wyznaczony punkt.

Jakie są sytuacje, kiedy warto korzystać ze zwoju miejskiego portalu?

  • Podczas ucieczki przed silniejszym przeciwnikiem, w celu ograniczenia strat własnych.
  • Do szybkiego przemieszczenia się do atakowanego miasta, aby wzmocnić jego obronę.
  • W celu przeniesienia się do armii sojusznika, żeby zwiększyć jej wartość bojową.

Następnie: Warcraft 3 - przydatne skróty klawiszowe

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - kontrolowanie jednostek, rozkazy, rodzaje ruchów

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Warcraft 3: Reforged

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.
Komentarze