Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - nocne elfy: jednostki podstawowe - ognik, łuczniczka, łowczyni

Oddziały robotnicze i walczące na dystans.

Poniżej znajdują się opisy podstawowych jednostek w armii nocnych elfów w Warcraft 3: Reforged. Wśród nich są specyficzne oddziały robotnicze, dość mocno różniące się od innych ras. Same wojska w tej kategorii specjalizują się z kolei w walce na dystans.

Ognik - robocza jednostka nocnych elfów zdolna do wydobywania złota oraz zbierania drewna. W drugim przypadku surowiec jest jedynie pobierany z lasu, ale drzewa nie są niszczone, dzięki czemu elfy nie muszą martwić się o ich nowe lokalizacje. Ogniki można detonować, co powoduje wyssanie many na danym obszarze oraz zranienie przywołanych istot.


Łuczniczka - podstawowa jednostka bojowa elfów, atakująca przeciwników na dystans z wykorzystaniem łuku. Sprawdza się dobrze zarówno w walce z oddziałami naziemnymi, jak i powietrznymi. Należy jednak pamiętać, aby trzymać łuczników z dala od przeciwników walczących na bliski dystans, ponieważ mogą paść ich łatwym łupem.

Podczas korzystania z łuczników na większą skalę warto zainwestować w ulepszenia zwiększające ich zasięg i siłę strzału (Celność, Ulepszone łuki). Ponadto można podnieść parametry defensywne (Łaska Eluny) i umożliwić łuczniczkom dosiadanie jednostek latających (Dosiadanie hipogryfa). Dodatkowo łuczniczki mogą stać się niewidzialne w trakcie nocy.


Łowczyni - szybka jednostka atakująca dystansowo na bliskim dystansie. Wyrzucane glewie zadają obrażenia trafionemu celowi oraz kolejnym wrogom, znajdującym się w zasięgu (każde kolejne trafienie jest słabsze od poprzedniego), dzięki zdolności Księżycowa glewia. Jednostki te nadają się świetnie do szybkiego ataku w dużej grupie na słabsze oddziały przeciwnika i szybkie wycofanie się. Posiada zdolność Strażnik, umożliwiającą wysłanie sowy w celu odkrycia wskazanego obszaru mapy i jednostek niewidzialnych. Łowczynie mogą stać się niewidzialne w trakcie nocy.

Następnie: Warcraft 3 - nocne elfy: jednostki magiczne - driada, druid szponów, druid pazurów

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - nocne elfy: budynki

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze