Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - częste błędy i ich rozwiązanie

Bugi, problemy techniczne, awarie, porady, fix.

Poniżej przedstawiamy często pojawiające się błędy i usterki w Warcraft 3: Reforged. Części z nich obecnie nie da się rozwiązać i należy oczekiwać, że sytuację naprawią kolejne, oficjalne aktualizacje produkcji. W innych przypadkach przedstawiamy sugerowane działania producenta lub innych graczy.

Problemy w trakcie ściągania i instalacji gry - pobranie produkcji wymaga klienta Battle.net. Jeżeli podczas pobierania lub instalacji z klienta pojawiają się błędy, to Blizzard sugeruje zaktualizować lub chwilowo odinstalować programy antywirusowe, które mogą blokować pobieranie plików. W przypadku bezprzewodowego połączenia z siecią zaleca spróbować podłączyć się bezpośrednio przez modem oraz wyłączyć aplikacje korzystające z sieci. Warto też zaktualizować sterowniki systemowe oraz spróbować założyć nowe konto administratora.


Gra się nie uruchamia (zwłaszcza na komputerach Mac) - część graczy nie może w ogóle uruchomić tytułu. Jeśli spełnione są wymagania minimalne i zainstalowane nowe sterowniki, to można spróbować przeinstalować grę. Jeśli tytuł nadal nie będzie działał, to należy czekać na kolejną aktualizację gry.


Spadki płynności i zacinanie się gry - Blizzard sugeruje sprawdzić czy komputer spełnia minimalne wymagania systemowe, zainstalowanie najnowszych poradników oraz wyłączenie wszystkich aplikacji w tle podczas gry.


Pojawianie się czarnego ekranu w trakcie gry - Blizzard radzi zaktualizować sterowniki karty graficznej lub spróbować uruchomić tytuł w oknie, a nie na pełnym ekranie. Aby to zrobić należy przejść do folderu Dokumenty/Warcraft III, otworzyć plik War3Preferences.txt i zmienić wartość parametru windowmode z 0 na 1 lub odwrotnie, gdzie 0 = otworzenie gry w oknie, 1 = otworzenie gry na pełnym ekranie w trybie okna.


Długie wczytywanie się map lub zacinanie się gry podczas ładowania lub rozgrywki - jeśli nie pomogą aktualizacje sterowników, to obecnie nie ma uniwersalnej metody wyeliminowania tych błędów. Blizzard twierdzi, że tego typu usterki zostaną wyeliminowane wraz z kolejnymi aktualizacjami gry.


Zacinanie się gry w trakcie testowania map w edytorze oraz samoistne zamykanie się gry - jak wyżej, w chwili obecnej należy oczekiwać na kolejne aktualizacje tworzone przez producenta.


Znikające dialogi w trakcie kampanii fabularnej - obecnie nie jest znane rozwiązanie tego błędu. Należy oczekiwać na aktualizację gry przez Blizzard.


Znikające zapisy gier z kampanii fabularnej - najczęściej dochodzi do tego, gdy gracze zdecydują się rozegrać mecze sieciowe. Blizzard uważa, że część błędów może zostać rozwiązanych przez skorzystanie z opcji autozapisu po każdej grze. W ostatnich aktualizacjach błąd miał zostać rozwiązany. Jeśli już doszło do zniknięcia zapisów gry, to prawdopodobnie konieczne będzie rozegranie misji fabularnych od nowa.


Brak możliwości zapisywania gry i niemożność uruchamiania potyczek - czasami gra nie tworzy odpowiedniego folderu w Dokumentach. Może to wynikać z problemami z synchronizacją z usługą OneDrive. Jeśli sytuacja się nie poprawia, to można spróbować założyć kolejne konto administratora i zainstalować grę na nim.


Problemy z różnymi ustawieniami na komputerach Mac - Blizzard pracuje obecnie nad rozwiązaniem szeregu usterek technicznych związanych z komputerami Apple'a.

Następnie: Warcraft 3 - kody, tipsy i cheaty

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Warcraft 3: Reforged

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.
Komentarze