Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - ludzie: jednostki latające - maszyna latająca, gryfi jeździec, jeździec smoczego jastrzębia

Bojowe oddziały zdolne unosić się w przestworzach.

Na tej stronie poradnika znajdziesz opisy oddziałów latających, jakie mogą być stworzone przez rasę ludzi w Warcraft 3: Reforged. Wśród nich znajdują się zarówno jednostki bojowe, jak i zwiadowcze, które mogą stanowić efektywne wsparcie naszej armii.

Maszyna latająca - szybki pojazd zwiadowczy, który może wykrywać niewidzialne jednostki wroga oraz atakować oddziały powietrzne. Warto posiadać chociaż kilka tego typu maszyn w celach zwiadowczych. Jeśli chcesz korzystać z nich na szerszą skalę również w walce, to dobrze rozwinąć ulepszenia związane z Działkami, a zwłaszcza Bombami, co umożliwi atakowanie celów naziemnych.


Gryfi jeździec - silna jednostka latająca, zdolna do atakowania celów naziemnych i latających. Przydaje się jako element zaskoczenia lub wsparcia regularnej armii w trakcie ataku. Sprawdza się najlepiej w momencie, gdy przeciwnik nie posiada zbyt wielu oddziałów i budynków obrony przeciwlotniczej. Przy odwrocie dobrze kierować jeźdźców w trudno dostępne dla oddziałów naziemnych miejsca, takie jak lasy lub woda. Jeśli zdecydujesz się z nich korzystać na większą skalę, to warto zwiększyć ich wytrzymałość (Szkolenie wierzchowca) oraz siłę ataku wraz z dodaniem ataku obszarowego (Młot burzy).


Jeździec smoczego jastrzębia - szybka, latająca jednostka wspierająca, która może unieruchamiać wrogie jednostki latające, zadając im przy tym obrażenia. Po rozwinięciu ulepszenia Chmura możesz również czasowo unieruchamiać wrogie budynki defensywne, co może przydać się w trakcie ataku na wrogą bazę.

Następnie: Warcraft 3 - ludzie: bohaterowie - paladyn, arcymag, król góry, mag krwi

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - ludzie: jednostki oblężnicze - kanonierzy, machina oblężnicza

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze