Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - potwory neutralne, creeping

Sposób na zdobywanie doświadczenia, przedmiotów i złota.

Ważnym elementem Warcraft 3: Reforged są stworzenia neutralne, zamieszkujące różne zakątki map. Są to grupy stworów kontrolowanych przez sztuczną inteligencję. Nie stoją po żadnej stronie konfliktu, ale jeśli się do nich zbliżymy, to dojdzie do walki. Prowadzenie z nimi starć w określonych celach jest nazywane creepingiem.

W jakim celu różnego rodzaju stwory znajdują się na mapach? Odpowiedzi jest przynajmniej kilka. Najczęściej można je znaleźć w ważnych miejscach, pokroju neutralnych budynków lub kopalń złota. Aby się do nich dostać należy najpierw pokonać obrońców.

Drugą ważną kwestią jest fakt, że walka z nimi pozwala bohaterom zdobywać punkty doświadczenia, dzięki którym mogą się rozwijać. Należy przy tym pamiętać, że herosi mogą w ten sposób awansować maksymalnie na 5. poziom, aby zdobyć wyższe będą musieli toczyć pojedynki z prawdziwym przeciwnikiem.

Istnieje wiele różnych oddziałów stworów. Jedne z nich są banalne do pokonania, a inne to wysokopoziomowe oddziały, stanowiące wyzwanie nawet dla dobrze wyposażonej armii. Im trudniejsi do pokonania rywale, tym więcej doświadczenia, złota oraz cennych przedmiotów możemy za nich otrzymać.

Neutralne stwory, podobnie jak bohaterowie, posiadają poziomy doświadczenia - od 1 do 10. Wartości są do nich przypisane na stałe i nie zmieniają się podczas rozgrywki. Jednostki te nie odradzają się - jeśli je wyeliminujemy, to na stałe.

Część stworzeń śpi w trakcie nocy, co można łatwo zauważyć po literach "Zzzz" nad ich głowami. Jeśli stwory są w tym stanie, to możesz z łatwością je mijać. Nie zwrócą uwagi na jednostki gracza, dopóki sam ich nie zaatakuje.


Wskazówki taktyczne związane z creepingiem

  • Staraj się nie tracić żadnych oddziałów podczas atakowania neutralnych zgrupowań. Jest to ważne zwłaszcza na początku rozgrywki, gdzie każda strata może okazać się kluczowa.
  • Jeśli widzisz, że nie dasz rady wygrać pojedynku, to zacznij się wycofywać. Neutralne stworzenia w pewnej chwili zaprzestaną pościgu.
  • Dobrym sposobem na rozpoczęcie walki z takimi przeciwnikami, jest skorzystanie z przywołańców. Tego typu jednostki mogą też odwracać uwagę od bohatera i innych jednostek, które będą w tym czasie atakować.
  • Zwracaj uwagę na poziom zaawansowania rywali. Ci na niższym nie stosują praktycznie żadnych taktyk, ale przeciwnicy na wyższym będą na przykład za wszelką cenę atakować oddziały osłabione, aby jak najszybciej wyeliminować je z walki.
  • W pierwszej kolejności staraj się eliminować najsilniejsze jednostki przeciwników oraz ich medyków. Warto w tym celu korzystać ze specjalnych zaklęć, które spowolnią lub chwilowo unieruchomią takie cele.
  • Możesz też wspierać się jednostkami powietrznymi, które mogą wykrywać grupy przeciwników, a jeśli wśród nich są jedynie oddziały walczące wręcz, to bardzo skutecznie z nimi walczyć.

Następnie: Warcraft 3 - kontrolowanie jednostek, rozkazy, rodzaje ruchów

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - ataki i pancerze: typy, rodzaje, skuteczność

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze