Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - nocne elfy: jednostki latające - hipogryf, baśniowy smok, chimera

Oddziały powietrzne rasy związanej z naturą.

Na tej stronie znajdziesz opis wojsk powietrznych, należących do rasy nocnych elfów w Warcraft 3: Reforged. Oddziały te mogą stanowić potężne wzmocnienie armii lądowej i to zarówno pod kątem siły ataku, jak i eliminowaniu wrogich jednostek magicznych oraz kruszeniu fortyfikacji przeciwnika.

Hipogryf - jednostka latająca sprawująca się dobrze zarówno w walce z oddziałami powietrznymi. W trakcie posługiwania się tymi jednostkami warto opracować zdolność Oswajanie hipogryfów. Dzięki niej latające bestie będą mogły podnosić łuczniczki, umożliwiając tym samym atakowanie celów naziemnych.


Baśniowy smok - mała i szybka jednostka latająca, przeznaczona do zwalczania czarodziei (chociaż może też atakować oddziały latające). Dzięki Odporności na zaklęcia nie musi obawiać się magicznych ataków. Dodatkowo smok sam dysponuje przydatnymi czarami.

Pierwszym jest Przesunięcie fazowe - rzucenie go na jednostkę sprawia, że gdy ta otrzymuje obrażenia, to chwilowo znika ze świata, przez co nie może być atakowana. Można w ten sposób eliminować chwilowo niebezpiecznych rywali lub chronić własne oddziały. Rozbłysk many sprawia z kolei, że wrogowie rzucający zaklęcia będą ranieni przez cały okres trwania zaklęcia. Dodatkowo znacznie podnosi wartość pancerza.


Chimera - dwugłowy smok przeznaczony do niszczenia oddziałów naziemnych. Można podnieść efektywność ataków na wrogie fortyfikacje, rozwijając zdolność Żrącego zionięcia. Należy pamiętać, że chimery nie mogą walczyć z innymi oddziałami powietrznymi, dlatego trzeba zapewnić im wsparcie innych jednostek (np. hipogryfów).

Następnie: Warcraft 3 - nocne elfy: bohaterowie - opiekun gaju, kapłanka księżyca, łowca demonów, nadzorczyni

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - nocne elfy: jednostki oblężnicze i pomocnicze - wyrzutnia glewii, górski olbrzym

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze