Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft 3 - ludzie: jednostki podstawowe - chłop, piechur, strzelec, rycerz

Robotnicy i główne oddziały służące do walki.

Na bieżącej stronie znajdziesz opisy jednostek i oddziałów, jakie może stworzyć rasa ludzi w Warcraft 3: Reforged. Skupiamy się tu przede wszystkim na wojskach, jakie można stworzyć w podstawowym budynku militarnym, czyli koszarach.

Chłop - jednostka robocza niezbędna do zbierania złota, drewna, a także stawiania budynków i ich naprawiania. Może atakować wrogie jednostki, a po wezwaniu w ratuszu zamienić się milicjanta, zwiększając czasowo statystyki bojowe.


Piechur - podstawowa jednostka bojowa ludzi walcząca w zwarciu. Jest dość tania, co sprzyja tworzeniu sporych oddziałów. Sprawuje się bardzo dobrze zwłaszcza w eliminowaniu jednostek strzelających wroga, a dzięki dodatkowej zdolności Obrony może jeszcze bardziej podnieść statystyki defensywne.


Strzelec - jednostka rażąca wrogów na dystans. Niezwykle użyteczna w większych oddziałach, zwłaszcza podczas prowadzenia ognia przeciwko słabiej opancerzonym celom. Trzymaj ich z dala od oddziałów walczących w zwarciu i postaraj się, jak najszybciej opracować ulepszenie Długie strzelby, dzięki czemu zwiększysz zasięg strzału Strzelców.


Rycerz - bardzo silna jednostka, potrafiąca szybko się przemieszczać oraz zadawać duże obrażenia w walce bezpośredniej. Z czasem często zastępują w armii zwykłych piechurów. Warto opracować ulepszenie o nazwie Szkolenie wierzchowca, dzięki czemu znacznie podniesiesz wytrzymałość rycerzy.

Następnie: Warcraft 3 - ludzie: jednostki magiczne - kapłan, czarodziejka, łamacz zaklęć

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - ludzie: budynki

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze