Fallout 76

Zabawa bez znajomych w Fallout 76 szybko nudzi, chociaż postnuklearnej Wirginii Zachodniej nie można odmówić klimatu.

Spotlight

Najważniejsze

Brytyjska firma Modiphus Entertainment poinformowała, że pracuje nad papierową grą RPG osadzoną w uniwersum rozwijanej obecnie przez Bethesdę serii Fallout. Premiera w 2020 roku.

Przedstawiciele firmy Bethesda ujawnili szczegóły na temat systemu warzenia i destylacji, który 12 marca trafi do sieciowego Fallout 76 w ramach pierwszej aktualizacji z cyklu Dzikie Appalachy.

Fallout 76 - gracz przypadkowo dostał się do zakazanej krypty

Poprosił Bethesdę, by go nie zbanowano.

Gracz o pseudonimie McStaken opisał na forum Reddit, jak przypadkiem dostał się do zapieczętowanej Krypty 63 - niedokończonego, zakazanego pomieszczenia w grze Fallout 76. Opublikował również zdjęcia z nietypowej lokacji, jednak teraz martwi się, że zostanie przez Bethesdę zbanowany.

Fallout 76 - beta PvP zaplanowana na marzec. Szczegóły trybu

Tryb PvP w Fallout 76 to Przetrwanie - poinformowała Bethesda na oficjalnym blogu. Wariant zadebiutuje najprawdopodobniej w marcu w fazie beta i nie będzie zawierał ograniczeń występujących w podstawowej rozgrywce.

W Przetrwaniu każda osoba nie należąca do drużyny automatycznie staje się wrogiem. Można więc eliminować wszystkich graczy, bez ograniczeń dotyczących zadawanych obrażeń.

Nie zabraknie systemu skalowania, by pomóc nowym zawodnikom w walce z weteranami, ale osoba mająca na wyposażeniu lepsze bronie i więcej amunicji zawsze będzie miała przewagę.

Czytaj więcej...

W Fallout 76 znaleziono „pokój deweloperski”

Pomieszczenie z niewydanymi przedmiotami i postacią niezależną.

Gracze Fallout 76 na forum Reddit informują, że podczas rozgrywki natrafili na „pokój deweloperski” - ukryty obszar służący twórcom do testowania różnych elementów wyposażenia dla prowadzonego bohatera.

Bethesda: w Fallout 76 grają miliony

Wydawca dziękuje za wsparcie.

Przedstawiciele firmy Bethesda we wpisie poświęconym nadchodzącym zmianom do Fallout 76 poinformowali, że obecnie w nastawioną na sieciowe zmagania produkcję grają „miliony”.

ArtykułFallout 76 okiem samotnego wędrowca

Czy przygoda bez znajomych ma sens?

Fallout 76 jest grą tworzoną z myślą o zabawie online, a marketingowi najczęściej towarzyszyły obrazki kooperacyjnej rozrywki w gronie znajomych. Mimo to, możliwa jest samotna rozgrywka - a właśnie taką preferuję niemal od zawsze. Szczególnie w grach postapokaliptycznych.

Fallout 76 - Recenzja

Fallout 76 - Recenzja

Postapokalipsa drużynowa.

Fallout 76 to intrygujący eksperyment, pozbawiony tradycyjnej narracji i wyborów moralnych, a skupiający się na czystej rozgrywce. Nie zadowoli to wszystkich, ale frekwencja na serwerach wskazuje, że gra już teraz cieszy się zainteresowaniem.

Znany z poprzedniej części aspekt budowania obozów przypadł wielu graczom do gustu. Brakowało tylko dzielenia się własną przestrzenią z innymi. Bethesda postanowiła więc zaoferować rozgrywkę grupową, by wspólnie przeżywać przygody na powojennych pustkowiach w nowej grze.

Wcielamy się w jednego z mieszkańców Krypty 76, który 25 lat po zakończeniu wojny nuklearnej wyrusza, by zbadać świat po apokalipsie. Cała historia sprowadza się tylko do podążania śladami nadzorczyni krypty, która opuściła schron przed nami, żeby wykonać tajną misję. Bez ograniczeń dotyczących kierunku eksploracji terenów Zachodniej Wirginii rozpoczynamy wędrówkę i długi proces poznawania pustkowi.

Czytaj więcej...

Fallout 76 z interaktywną mapą od fana

Dostępną w przeglądarce i na telefonie z Androidem.

Jeden z fanów wydanego niedawno Fallout 76 - użytkownik forum Reddit o pseudonimie RusskiePotato - przygotował interaktywną mapę położonego w Wirginii Zachodniej regionu Appalachów.

Fallout 76 jest już dostępne na PC, PS4 i Xbox One. To ogromna gra, którą trudno przedstawić w jednym materiale wideo, dlatego - w ramach eksperymentu - postanowiliśmy przygotować kilka filmów z naszych przygód w Appalachach.

Serwery Fallout 76 dostępne na PC

Oraz na konsolach w części regionów.

Oficjalna premiera finalnej wersji Fallout 76 dopiero jutro - 14 listopada - ale okazuje się, że deweloperzy z Bethesdy uruchomili już serwery nastawionej na wieloosobową rozgrywkę produkcji.

Fallout 76 - Rick i Morty z popularnej kreskówki grali w wersję beta

Przedstawiciele Bethesdy zorganizowali niedawno wyjątkową transmisję na żywo z gry Fallout 76. Wyjątkową nie tylko dlatego, że jednym z uczestników był Ninja - najpopularniejszy streamer na platformie Twitch. W zabawie wzięły też udział postacie z kreskówki.

Gwiazdy serialu „Rick & Morty” współpracowali z Ninją, a także innym streamerem o pseudonimie Logic. Awatarem Ricka i Morty'ego kierował aktor Justin Roiland, który podkłada głos obydwu bohaterom.

Zobacz: Fallout 76 - Poradnik, Solucja

Czytaj więcej...

Najnowsza odsłona serii Fallout ujrzy światło dzienne już 14 listopada, jednak nie będzie to tradycyjna część cyklu, który do tej pory skupiał się wyłącznie na kampanii dla pojedynczego gracza. Tym razem Bethesda postawiła na przeżywanie historii z grupą przyjaciół, choć rozgrywka solo wciąż jest możliwa.

VideoWrażenia z bety Fallout 76

Postapokaliptyczne testy.

Fallout 76 debiutuje 14 listopada, a na konsoli Xbox One zorganizowano już dwie serie testów beta. Wzięliśmy w nich udział i przedstawiamy swoje wrażenia w materiale wideo.

Fallout 76 - ujawniono terminy testów beta

Fallout 76 - ujawniono terminy testów beta

W planach kilka sesji na PC, PS4 i Xbox One.

Przedstawiciele firmy Bethesda ujawnili dokładne terminy i godziny, w których dostępna będzie beta Fallout 76 na PC, PS4 i Xbox One. W planach jest kilka sesji umożliwiających sprawdzenie gry.

Testy na komputerach i konsoli Sony rozpoczną się 31 października o 1:00 w nocy czasu polskiego, przy czym „okienko” potrwa przez 4 godziny. Wówczas szansę zabawy otrzymają też posiadacze platformy Microsoftu, którzy pograją także dzisiaj (o 23:00) i jutro (18:00).

Pełny terminarz prezentuje się następująco:

Czytaj więcej...

Przedstawiciele firmy Bethesda na łamach FAQ dedykowanemu testom beta Fallout 76 ujawnili wymagania sprzętowe nastawionej na sieciowe zmagania produkcji w wersji PC.

Chris Avellone, znany projektant i scenarzysta, który pracował między innymi przy Fallout: New Vegas, Fallout 2, Planescape: Torment czy Icewind Dale, pochwalił pomysł Bethesdy na nową odsłonę postapokaliptycznej serii.

Fallout 76 - ujawniono mapę gry

Wirginia Zachodnia w wersji postapokaliptycznej.

W trakcie zorganizowanej niedawno dla przedstawicieli mediów prezentacji Fallout 76 deweloperzy z Bethesdy ujawnili pełną mapę nastawionej na sieciową rozgrywkę produkcji.

Gameplay z Fallout 76 prezentuje początek przygody

Nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera opublikowali materiał prezentujący pierwsze 40 minut rozgrywki z nastawionego na sieciową zabawę Fallout 76. Nagranie zarejestrowano na konsoli Xbox One X.

Film rozpoczyna się od stworzenia własnej postaci. Przygotowany przez twórców edytor jest mocno rozbudowany - pozwala nie tylko wybrać twarz wraz ze stosownymi zdobieniami (w tym bliznami), ale też zdecydować o budowie ciała.

Zmagania rozpoczynają się w tytułowym schronie 76, w którym można zebrać pierwsze przedmioty przydatne w dalszej przygodzie. Po chwili gracz wraz ze swoim bohaterem wychodzi na zewnątrz, gdzie czekają pozostali użytkownicy.

Czytaj więcej...

ArtykułFallout 76 to przyjemny kompromis

Trzy godziny w postapokaliptycznej Wirginii Zachodniej.

John Hersey określił wybuch bomby atomowej w swoim reportażu o Hiroszimie jako coś, co jednocześnie dzieli i łączy. Przedstawił to wydarzenie jako punkt scalający życie sześciu zupełnie różnych osób - obcych, połączonych jednak na zawsze 6 sierpnia 1945 roku o godzinie 8:15.

Fallout 76 beta - kiedy start, najważniejsze informacje

Fallout 76 debiutuje 14 listopada, ale przed premierą Bethesda zorganizuje testy beta gry. Wszelkie informacje na ich temat zbieramy w niniejszym artykule.

Tutaj dowiecie się, na jakich platformach zagracie w Fallout 76 przed premierą, a także kiedy rozpocznie się beta i do kiedy potrwa. Opisujemy też najważniejsze elementy testowej wersji.

Przypomnijmy, że Fallout 76 to nietypowa odsłona cyklu Fallout - bo jest grą online. Skupimy się na eksploracji, możliwa będzie kooperacja, a nawet spotkanie obcych graczy podczas zwiedzania świata.

Czytaj więcej...

Fallout 76 z mieczem w kształcie gitary

Plus: informacje o wylogowywaniu.

Deweloperzy odpowiedzialni za nastawione na rozgrywkę sieciową Fallout 76 w serii wpisów opublikowanych na Twitterze ujawnili kilka nowych szczegółów na temat produkcji.

Bethesda: Fallout 76 będzie trwał wiecznie

Nieskończony cykl „życia” gry?

Fallout 76 to pierwsza gra z serii, która stawia na rozgrywkę multiplayer i długie wspieranie popremierowe. W wywiadzie dla GameSpot, Pete Hines - wiceszef działu marketingu Bethesdy - stwierdził, że koniec gry nie nadejdzie.

Twórcy Fallout 76 o roli bomby atomowej w fabule

Szczegóły na temat historii - możliwe spoilery.

Fallout 76 położy nacisk na zabawę wieloosobową, ale produkcja zaoferuje rozbudowaną opowieść. Twórcy z firmy Bethesda przedstawili nowe detale na temat przygotowywanej kampanii fabularnej.

Bethesda obawia się premiery Fallout 76

Firma wie, że bezproblemowy start nie jest możliwy.

Fallout 76 - w przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu - położy nacisk na zmagania sieciowe. Twórcy nie ukrywają, że w związku z tym mają wiele obaw.

Zwiastun Fallout 76 prezentuje budowanie baz

Oraz nowego przeciwnika i nuklearny wybuch.

Przedstawiciele Bethesda Softworks opublikowali na YouTube materiał z Fallout 76. Film przybliża działanie urządzenia o nazwie C.A.M.P., czyli Mobilnej Platformy Montażu i Budowania, służącej do konstruowania baz.

Mod do Fallout 4 upodabnia grę do Fallout 76

Niewiele postaci, polujący na gracza wrogowie i bomba atomowa.

Internauta posługujący się pseudonimem SKK50 przygotował dosyć nietypową modyfikację do Fallout 4 - mod upodabnia produkcję do zapowiedzianego niedawno Fallout 76.

Fallout 76 w kolejnym zwiastunie

Świat 4 razy większy niż Fallout 4.

Na konferencji Microsoftu przed E3 zaprezentowano pierwszy pełnoprawny trailer Fallout 76. To prequel wszystkich historii opowiedzianych w serii, który przeniesie graczy do zachodniej Wirginii.