Skip to main content

Wielka aktualizacja Fallout 76 pozwoli zagrać jako ghul. To coś więcej niż zmiana wyglądu

Pierwszy pakiet zawartości jest już w grze.

Gracze Fallout 76 mogą już odkrywać zawartość darmowej aktualizacji Skyline Valley, rozszerzającej postapokaliptyczny świat o nową lokację i wątek fabularny. Wśród kolejnych atrakcji będzie też opcja wcielenia się w ghula, ale niestety niezbyt prędko.

Jak bowiem dowiadujemy się od reżysera Jona Rusha, dodanie do gry mozliwości zagrania jako ghul zaplanowano dopiero na początek 2025 roku. Dobre wieści są takie, że będzie to nie tylko opcja na obrzydzenie naszej postaci, ale i wprowadzenie kilku zmian w gameplayu.

Oczywiście, jeśli jesteś ghulem, nie przejmujesz się zbytnio promieniowaniem” - mówi twórca w rozmowie z IGN. „Promieniowanie może cię uleczyć. Będzie ono miało również inne wyraźne korzyści, które wzmocnimy dodatkowo dziesiątkami specjalnych perków, jakie dodamy do gry później”.

Zobacz na YouTube

Możliwość zagrania ghulem odblokują gracze z poziomem doświadczenia 50. lub większym. Rush przewiduje, że rozgrywka Fallout 76 wzbogaci się dzięki temu o nowe strategie, ale co jeśli wszyscy gracze postanowią nagle zostać chodzącymi trupami? Odpowiedź pozostaje zagadką

Większość graczy nosi pancerz wspomagany, aby uchronić się przed promieniowaniem. Ale ty jako ghul nie chcesz nosić pancerza, ponieważ potrzebujesz promieniowania, prawda?” - czytamy dalej. „Jest to zachęta do innego stylu rozgrywki, w którym nie potrzebujesz pancerza wspomaganego. Do dyspozycji otrzymasz więc mnóstwo wolnych perków, które wykorzystasz na inne sposoby”.

Na pojawienie się w grze grywalnych ghuli jeszcze trochę poczekamy, ale już dziś możemy sprawdzić inne atrakcje aktuallizacji Skyline Valley. Mowa m.in. o nowym regionie południowych rubieży Appalachów, gdzie znajdziemy osadę łowców burz i poświęcony im wątek fabularny.

Zobacz także