Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 76 - jak zdobyć mutacje

Przydatne profity.

Ciekawą i niezwykle przydatną mechaniką w grze Fallout 76 są mutacje, czyli specjalne profity dające graczowi zarówno przydatne bonusy, jak i momentami uporczywe kary. Na tej stronie wyjaśniamy, jak zdobyć mutacje.

W grze mamy dwa sposoby na zdobycie mutacji. Pierwszy z nich jest całkowicie losowy - za każdym razem, kiedy nasza postać zostanie wystawiona na promieniowane (na przykład pływając w brudnej wodzie lub po zaatakowaniu przez Ghula) i nie użyła wcześniej lekarstwa Rad-X, to mamy niewielką szansę na zdobycie losowej mutacji. Użycie Rozcieńczonego Rad-X nie chroni przed uzyskaniem mutacji.

Innym sposobem na zdobycie mutacji jest zażycie specjalnego serum, gwarantującego zdobycie określonego profitu, a dodatkowo blokującego jego negatywne skutki na 60 minut rzeczywistego czasu. Możemy je kupić w terminalach naukowych MODUS-a w Bunkrze Enklawy niedaleko klubu golfowego Whitesprings lub w sklepach graczy, jeśli ci zdecydowali się wystawić je na sprzedaż. Ta druga opcja zwykle będzie tańsza - gracze wyceniają serum zazwyczaj na ok. 300-400 kapsli.

Aby pozbyć się mutacji, należy zażyć lek AntyRad lub przejść przez Łuk Dekontaminacyjny (usuwa też nasze promieniowanie). Wyjątkiem jest tu wyekwipowanie karty profitu Geny jak wykrochmalone (atrybut Szczęście). Powoduje on, że AntyRad nie usuwa naszych mutacji, ale też nie zdobędziemy ich w sposób losowy, wystawiając się na promieniowanie.

Warto zauważyć, że mutacje mogą być bardzo przydatne, jeśli posiadamy wyekwipowaną kartę profitu Klasowe dziwadło (atrybut Szczęście) na trzecim poziomie. Wówczas wszystkie negatywne efekty mutacji są trwale zmniejszone o 75%, ale zachowujemy ich wszystkie pozytywne cechy w pełnym zakresie.

Następnie: Fallout 76 - jak zdobyć aparat

Spis treści: Falout 76 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Fallout 76 - jak zdobyć pancerz wspomagany

Read this next