Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Duże rozszerzenie do Fallout 76 dostało datę premiery

Atlantic City.

Podczas zorganizowanego dziś Tokyo Game Show 2023 ujawniono między innymi datę premiery nowego rozszerzenia do gry Fallout 76. Darmowy pakiet zawartości o nazwie Atlantic City trafi w ręce graczy 5 grudnia obecnego roku.

Dodatek okazał się tak obszerny, że trzeba było go podzielić na dwie części: pierwsza zadebiutuje właśnie w grudniu, a druga najpewniej w przyszłym roku. W planach są m.in. nowa lokacja, przeciwnicy i misje. W zapowiedzi wspomniano także o kasynie, w którym gracz pomnoży - albo straci - swój majątek. Przypomnijmy, że o rozszerzeniu usłyszeliśmy po raz pierwszy podczas czerwcowego Xbox Games Showcase 2023.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej ekspedycji - Dzióry - nowości zostaną udostępnione za darmo, choć możemy podejrzewać, że Bethesda przygotuje jakiegoś rodzaju płatny zestaw elementów kosmetycznych, podobny do „Pakietu rekrutacyjnego Dzióry”, który na Steamie zakupimy za 119 zł.

Fani będą mogli sprawdzić dodatek jeszcze przed premierą. Na 3 października zaplanowano bowiem publiczne testy na Steamie, otwarte dla każdego posiadacza gry na PC. W zapowiedzi zabrakło niestety informacji odnośnie długości okresu testowania.

Mimo raczej kontrowersyjnej premiery, deweloperom z Bethesdy udało się ostatecznie doprowadzić grę do przyzwoitego stanu. W ciągu pięciu lat od premiery Fallout 76 wyeliminowano najpoważniejsze błędy i dodano sporo nowości, choćby poprzez właśnie pierwszą ekspedycję.

Tytuł wciąż cieszy się umiarkowaną, choć stabilną popularnością. Statystyki strony SteamDB pokazują, że w ciągu ostatnich 24 godzin postapokaliptyczne pustkowia przemierzało ponad 7500 graczy. Należy jednak mieć na uwadze, że grają także posiadacze konsol Xbox One i Xbox Series X/S.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Fallout 76

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze