Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jak radzi sobie Fallout 76? Darmowy tydzień pozwala to sprawdzić

Podobno jest już całkiem nieźle.

Fallout 76 przeszedł od premiery bardzo długą drogę, zyskując ostatecznie status całkiem przyjemnej gry sieciowej dla fanów uniwersum. Gracze, którzy mają jeszcze wątpliwości, mogą przetestować produkcję osobiście w ramach darmowego tygodnia.

Z okazji Dnia Fallouta zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie grali w Fallouta 76, do sprawdzenia gry za darmo w ramach Wydarzenia Bezpłatnej Rozgrywki” - napisano w oficjalnym komunikacie od Bethesdy. Tytuł znajdziemy na PC (Steam) oraz konsolach PlayStation i Xbox obu generacji, a także w abonamentach Game Pass i PS Plus. Akcja zakończy się 30 października, czyli w przyszły poniedziałek.

W ramach świętowania Bethesda zorganizowała również promocje na resztę gier z postapokaliptycznej serii. Za pełną wersję Fallouta 76 zapłacimy na Steamie niecałe 34 zł, a za Fallouta 4 - ostatnią odsłonę nastawioną na rozgrywkę dla jednego gracza - około 20 zł. Przecena wygaśnie 31 października.

Zainteresowani gracze nie powinni obawiać się pustek na serwerach. Według statystyk strony SteamDB, w grze przebywa regularnie od 5 do 10 tysięcy osób jednocześnie, a dodać do tego należy również użytkowników Game Passa oraz konsol PlayStation. Tytuł otrzymuje także regularne aktualizacje, choć na duże rozszerzenia trzeba czekać trochę dłużej. Najnowszy dodatek o nazwie Atlantic City trafi do gry 5 grudnia, wprowadzając nową lokację, przeciwników i misje.

Mimo że stan Fallouta 76 pozostawał na premierę wiele do życzenia, deweloperom z Bethesdy udało się ostatecznie odzyskać zaufanie graczy i wytworzyć wokół gry całkiem zaangażowaną społeczność. Po drodze nie było jednak łatwo. Wedle dokumentów ujawnionych podczas przesłuchania Microsoftu przez Federalną Komisją Handlu, jeszcze dwa lata temu Xbox rozważał porzucenię gry.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Fallout 76

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze